4 362
0
В кожній області України створять центри ресурсної підтримки інклюзивної освіти, які працюватимуть цілий рік.
Відповідну постанову ухвалив уряд 22 серпня, передає прес-служба МОН.
“Створення подібних центрів безперечно сприятиме підвищенню якості інклюзивного навчання. Ми чудово розуміємо, що підтримка в інклюзії потрібна не лише дітям та батькам, але й педагогам”, – зазначила гендиректорка директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова.
Такі центри забезпечуватимуть навчання вчителів та фахівців Інклюзивно-ресурсних центрів, а також підвищення їхньої кваліфікації.
Установи визначатимуть, як впливає раннє втручання на розвиток дитини з особливими освітніми потребами, як визначити кращу програму розвитку для дитини тощо. Також центри збиратимуть інформацію про стан інклюзивної освіти та розроблюватимуть програми підвищення кваліфікації для педагогів ІРЦ.
“Центри надаватимуть консультативно-методичну допомогу, крім ІРЦ, ще й іншим установам: соціального захисту населення, закладам охорони здоров’я, посадовим особам облдержадміністрацій, представникам органів місцевого самоврядування та громадським об’єднанням, а також батькам чи законним представникам дітей”, – пояснила Самсонова.
До того ж, фахівці центру проводитимуть семінари та тренінги для педагогів і громадськості, що має підвищувати у суспільстві толерантість до людей з інвалідністю.
Переглянути положення центрів ресурсної підтримки інклюзивної освіти можна у документі нижче.
Завантажити документ можна за цим посиланням.
Нагадаємо, МОН закупить комп’ютерні тести, які допоможуть складати якісніші індивідуальні програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребами.
Також наприкінці жовтня ізраїльські спеціалісти проведуть семінари з інклюзивного навчання для керівників інклюзивно-ресурсних центрів, директорів шкіл та вчителів.
Раніше МОН затвердило перелік обладнання для ІРЦ. До початку нового навчального року в Україні планують відкрити 500 інклюзивно-ресурсних центрів. Нещодавно такий заклад відкрили у Запорізькій області.
Фото: автор – jarmoluk, Pixabay
Обговорення