5 387
0
До початку нового навчального року в Україні планують відкрити 500 інклюзивно-ресурсних центрів.
Про це розповіла керівник директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти та науки Лариса Самсонова в інтерв’ю “Громадському”.
За її словами, загалом в Україні мають відкрити близько 800 центрів.
“Але це не за один рік. В цьому році ми плануємо створити близько 500 центрів до 1 вересня. Зараз є тільки 50 – попереду великий шмат роботи. Але громади трудяться, вже є близько 200 рішень про створення нових центрів“, – розповіла вона.
Один центр розрахований на 7 тисяч сільського населення або 12 тисяч містян.
Окрім того, планують витратити 100 мільйонів гривень на закупівлю міжнародних тестів для дітей з особливими освітніми потребами, а також для навчання спеціалістів центрів проводити такі тестування. Таке навчання мають пройти мінімум два спеціалісти з кожного ІРЦ.
“Також думаємо, щоб ми не навчили спеціалістів, а вони потім не пішли працювати приватно. Тобто ми розробляємо механізм, щоб люди, які пройшли навчання, як мінімум відпрацювали витрачені на них державою гроші“, – додала Самсонова.
Відповідне тестування необхідне, щоб правильно визначити потреби дітей у навчанні. Це означає, що спеціалісти не повинні ставити діагноз, а визначати, які, наприклад, заняття чи обладнання потрібні конкретній дитині.
Нагадаємо, МОН винесло на громадське обговорення перелік вимог до оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів.
Раніше МОН винесло на обговорення проект наказу “Про затвердження Положення психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої та дошкільної освіти”, а також проект постанови про порядок діяльності інклюзивних груп у садочках.
Для вчителів підготовчих класів спеціальних шкіл та педпрацівників і помічників вихователів у інклюзивних класах встановлені надбавки 15 та 20%.
У лютому в Ужгороді відкрили перший у Закарпатській області інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами.
Окрім того, ізраїльський центр міжнародного співробітництва MASHAV запрошує освітян на навчальний курс “Творче мислення та інновації у спеціальній освіті”.
Читайте також матеріал “Нової української школи” “Відповідаємо на запитання. Інклюзивне навчання”.
Фото: автор – Wavebreakmedia, Depositphotos
Обговорення