Напишіть нам

Всі теми

14 Березня 2018

Уряд затвердив повноваження Держслужби якості освіти

Уряд затвердив положення з повноваженнями Державної служби якості освіти.

Відповідну постанову ухвалили на засіданні Кабміну 14 березня, передає прес-служба МОН.

Зокрема, положення затверджує процедуру інституційного аудиту, який проводитиме Держслужба якості освіти. Ця процедура замінитись атестацію навчальних закладів, що передбачає новий закон “Про освіту”.

Раніше складалася ситуація, що органи місцевого самоврядування, які є засновниками шкіл та в обов’язки яких входить матеріально-технічне забезпечення закладів, перевіряли свою ж роботу. Часто таке розподілення повноважень створювало ситуацію, коли педагогічний колектив школи підпадав під надмірний тиск зі сторони управлінь освіти“, – зазначив керівник ДСЯО Руслан Гурак.

За його словами, ці повноваження перевірки передали ДСЯО, щоб уникнути конфлікту інтересів. Адже службу фінансують з державного бюджету і вона не залежить від органів та закладів, які має перевіряти.

Метою інституційного аудиту буде допомога навчальним закладам вирішити освітні проблеми, а не зафіксувати їх.

Окрім того, служба зможе акредитовувати громадські організації або інші юрособи, щоб ті могли дати незалежну оцінку освітнім закладам (громадська акредитація). Такі оцінки можна буде зараховувати як плановий аудит, який проводитиметься раз на 10 років.

Також служба проводитиме моніторинг якості освітньої діяльності та якості освіти, братиме участь у сертифікації педагогів та акредитовуватиме нетипові навчальні програми.

Нагадаємо, пілотні аудити шкіл планують провести у вересні цього року.

Результати інституційного аудиту шкіл будуть відкритими.

Якщо школа проігнорує рекомендації інституційного аудиту, Державна служба якості освіти може звернутися до засновника про заміну директора чи учителів.

Більше про Державну службу якості освіти читайте в інтерв’ю “Нової української школи” з її керівником Русланом Гураком.

Фото: атвор – merznatalia, Depositphotos


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення