1 804
0
Минулого року шкільні психологи отримали близько 109 тисяч звернень через цькування учнів.
Про це повідомила генеральна директорка директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова в ефірі “Громадського”.
Як зазначила Самсонова, 39% з усіх звернень було від дітей, 29% – від вчителів, ще 5% – від сторонніх людей, решта – від батьків.
Також вона наголосила, що кількість повідомлень про цькування у школах збільшилася, проте це не є погано.
“Те, що збільшився цей показник, означає, що люди знають, що це булінг. А що далі з цим робити – ми вже маємо думати“, – переконує Самсонова.
Нагадаємо, Міністерство юстиції розробило постери для батьків, як діяти, коли їхня дитина постраждала від булінгу або ж сама стала булером.
Міносвіти, Мінсоцполітики, Мінкультури та Мінмолодьспорту розроблять план протидії білінгу в закладах освіти – за цькування у школах пропонують штрафувати, а в 2019 році в Україні з’явиться освітній омбудсмен, який захищатиме права учнів та вчителів.
Також в онлайн-курсі “Робота вчителя початкових класів із дітьми із особливими освітніми потребами” відкрито лекцію про запобігання булінгу.
29 березня Нік Вуйчіч провів у Києві дві публічні бесіди на фестивалі управлінської майстерності Kyiv EdFest. Також всесвітньо відомий мотиваційний тренер допоможе МОН розробити для вчителів матеріали з протидії насильству в школі.
Читайте також наш матеріал “Як булінг впливає на всіх дітей у класі”.
Фото: автор – michaeljung, Depositphotos
Обговорення