Напишіть нам

Всі теми

9 Квітня 2019

Гриневич: 5 областей можуть провалити закупівлю обладнання для НУШ

Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що облради у Волинській, Івано-Франківській, Київській, Тернопільській та Запорізькій областях можуть провалити строки закупівлі обладнання для першачків НУШ.

Про це вона сказала під час Координаційної ради з питань впровадження реформи освіти, повідомляє прес-служба МОН.

“Основна проблема в цих регіонах – з боку обласних рад, бо саме вони мають розподілити кошти. Дуже важливо, щоб суспільство знало: якщо у Волинській, Івано-Франківській, Київській, Тернопільській та Запорізькій областях парти та шкільне обладнання не встигнуть поставити до 1 вересня – це провина вашої облради, яка не змогла зібратися, щоб просто віддати далі гроші на місця для закупівель.

Саме ці люди будуть винні в тому, що ваші діти не отримали парт, інших меблів та дидактичних матеріалів вчасно”, – заявила Гриневич.

За її словами, обласні ради Волинської й Івано-Франківської областей планують розподілити гроші для закупівлі обладнання в травні, а Київська, Тернопільська та Запорізька області не мають розуміння щодо термінів цього рішення.

Окрім того, розповіла керівниця МОН, 12 областей вже розподілили всі кошти: Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Луганська, Одеська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька, Полтавська, Сумська та Львівська.

“Ми маємо гіркий досвід минулого року, коли до 1 вересня місцевими органами самоврядування освоїли лише 40% коштів на обладнання перших класів. Тож маємо зробити все від нас залежне, щоб не допустити такої ситуації цьогоріч. Ми свою роботу над помилками зробили – віддали гроші з центрального бюджету на 2 місяці раніше – ще у лютому. Тепер і ви маєте зробити свою”, – додала міністерка.

Також у квітні розподілити гроші планують у Житомирській, Закарпатській, Миколаївській, Харківській, Черкаській, Чернігівській, Херсонській областях та в Києві.

Нагадаємо, 27 лютого уряд спрямував в області 1,2 мільярда гривень субвенції НУШ.

Також уряд спрямував 1 мільярд гривень на інтернет та комп’ютери у школах.

Фото: Pixabay


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення