Напишіть нам

Всі теми

3 Квітня 2019

1 мільярд на комп’ютери та інтернет у школах – рішення уряду

Уряд спрямував 1 мільярд гривень на інтернет та комп’ютери у школах.

Відповідну постанову ухвалили 3 квітня на засіданні Кабміну, повідомляють на сайті МОН.

Так, 300 мільйонів гривень підуть на закупівлю комп’ютерів, ще 700 мільйонів – на забезпечення доступу до інтернету в школах.

Сьогодні, у 21-му столітті, у нас є школи, які взагалі не мають доступу до інтернету. Наприклад, на Закарпатті 12,1% таких шкіл, а в Житомирській області – 19,3%. У нас у половині українських шкіл швидкість інтернет-підключення становить менше 10 Мбіт/с. Це означає, що там неможливо використовувати інтернет для роботи з будь-яким освітнім контентом.

Тому наше завдання – провести інтернет у ті заклади, де доступу взагалі немає, а також забезпечити швидкість підключення для інших закладів не менше 30 Мбіт/с, а для опорних закладів та великих шкіл – до 100 Мбіт/с, бо саме ця швидкість може дозволити працювати з нормальними інтернет-ресурсами”, – пояснила рішення міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона додала, що зараз комп’ютери відсутні у 413 школах. Також у багатьох закладах менше 1 комп’ютера на 10 учнів.

Розподілятимуть кошти на комп’ютери відповідно до:

  • частки учнів у школі, які не мають комп’ютерів;
  • частки учнів у школі, в яких співвідношення кількості учнів на 1 персональний комп’ютер перевищує 10 до 1.

Кошти на інтернет спрямовують до місцевих бюджетів:

  • пропорційно кількості закладів, які не мають доступу до інтернету;
  • пропорційно кількості опорних закладів та шкіл І-ІІІ, ІІ-ІІІ, ІІІ ступенів із кількістю учнів 100 та більше, які мають швидкість доступу до інтернету менше 100 Мбіт/с;
  • пропорційно кількості інших шкіл, які мають швидкість доступу до інтернету менше 30 Мбіт/с.

Окрім того, комп’ютери закуповуватимуть на засадах співфінансування, тобто місцеві органи самоврядування муситимуть сплатити певну частку від вартості обладнання. Постанова передбачає такі співвідношення:

  • для міст обласного значення – не більше 70% коштів оплачується за рахунок субвенції, а не менше 30% – за кошти місцевих бюджетів;
  • для районів та в ОТГ – не більше 90% субвенції та не менше 10% коштів місцевих бюджетів;
  • для сіл (селищ), що мають статус гірських населених пунктів, та на лінії зіткнення – не більше 95% субвенції та не менше 5% коштів місцевих бюджетів.

У випадку придбання комп’ютерів для шкіл, які фінансуються з обласного бюджету, співфінансування здійснюється за рахунок обласного бюджету за принципом – 70 на 30.

Забезпечення доступу до інтернету не передбачає співфінансування. Проте абонплату за доступ до інтернету сплачуватимуть з місцевих бюджетів.

Фото: автор – Harald_Landsrath, Pixabay


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення