Напишіть нам

Всі теми

Хто ми

“Смарт освіта” – активна громадська організація, зареєстрована в липні 2016 року.

Проте наша історія розпочалась ще у 2012 році з ініціативи “Батьківський контроль”. Тоді журналістки Іванна Коберник, Зоя Звиняцьківська, Оксана Макаренко та Галина Титиш звернули увагу на низьку якість підручників для школярів і спробували вирішити цю проблему тими засобами, які були їм доступні – публічними обговореннями, резонансними текстами та сюжетами у ЗМІ.

Згодом відбулись зміни в керівництві освітньої галузі держави, і багато наших ініціатив знайшли своє відображення в реформі “Нова українська школа”.

Ця реформа ціннісно збігається з баченням членів організації, а двоє співзасновниць стали радницями міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

Ми віримо, що перемогою і міцним фундаментом для нашого суспільства є реформа освіти “Нова українська школа“, яка покликана генерувати нові сенси, цінності розвитку, поваги, дитиноцентризму, інновацій.

Наша робота має на меті підтримувати реформу і допомагати батькам, вчителям та учням бути активними учасниками навчального процесу.

Наша місія – формувати нові суспільні норми та цінності, зокрема в галузі освіти, для якісної трансформації України в суспільство з європейськими цінностями.

Команда засновниць:

Галина Титиш – керівниця організації. Раніше – засновниця та головна редакторка сайту “Українська правда. Життя”, радниця з питань комунікацій Національного офісу ДІ-реформи (проект EDGE).

Іванна Коберник – співзасновниця ГО “Смарт освіта”. З квітня 2016 року – радниця міністра освіти і науки Лілії Гриневич, членкиня офісу реформ МОН та групи упорядників Концепції “Нова українська школа”. Співавторка Комунікаційної стратегії МОН та он-лайн курсу “Ефективні комунікації для освітніх управлінців”.

Оксана Макаренко – співзасновниця ГО “Смарт освіта”. З квітня 2016 року – радниця міністра освіти і науки Лілії Гриневич, членкиня офісу реформ МОН. Працювала над законом “Про освіту” та в групі упорядників Концепції “Нова українська школа”.

Зоя Звиняцьківська – ініціаторка ГО “Батьківський контроль”, експертка з питань освіти та моди.

Виконавча команда:

Наталя Церклевич – керівниця інституційного розвитку, грант-менеджерка

Вікторія Топол – головна редакторка сайту “Нова українська школа”

Надія Швадчак – журналістка сайту “Нова українська школа”

Марія Марковська – журналістка сайту “Нова українська школа”

Олег Твердь – журналіст сайту “Нова українська школа”

Наталія Єлісєєва – спеціалістка з підтримки проектів

Оксана Філобокова – бухгалтерка

Володимир Брискін та Ольга Семко – експерти з питань впровадження інклюзивного навчання, автори курсу “Робота вчителів початкових класів з дітьми з особливими освітніми потребами”

Зараз організація активно долучає людей, готових працювати заради розвитку освіти та просування реформи “Нова українська школа”.

Наші перемоги:

Громадська організація “Смарт освіта” активно розвивається і вже реалізувала кілька великих важливих проектів. Найвідоміші з них:

Сайт “Нова українська школа” створений влітку 2017 року в партнерстві з Міністерством освіти і науки України.

Він докладно інформує про особливості шкільної реформи НУШ. За рік існування сайту його відвідали 1,7 мільйона людей, щомісяця портал читають у середньому 250 тисяч людей.

Сайт інформує про хід реформи та новації освітнього середовища, аналізує найкращі практики в Україні та закордоном, дає експертні відповіді на важливі запитання з тем, які є складовими реформи та важливими для її впровадження, комунікує з читачами напряму через форми зворотного зв’язку, заглиблюється у складні теми і пояснює деталі реформи простими словами.

Онлайн-курс “Робота вчителів початкових класів з дітьми з особливими освітніми потребами”.

Його організація розробила у 2018 році завдяки підтримці проекту Pact в Україні “Програма сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Курс безкоштовний та відкритий для всіх на платформі EdEra. Він складається з трьох блоків.

Першу частину (для вчителів) уже переглянули 33 тисяч осіб. 16 тисяч з них отримали сертифікати про проходження. Тобто майже половина всіх слухачів курсу пройшли його повністю, що дуже хороший результат. Особливо враховуючи те, що курс не обов’язковий для вчителів.

Другу частину – блок для батьків – пройшли 2,5 тисячі осіб, 73% з них отримали сертифікати.

Третій блок – “Домедична допомога” – прослухали 16 тисяч осіб, 11 тисяч отримали сертифікати.

Спецкурс з відомою дитячою та сімейною психологинею Світланою Ройз “Колошкільне дитинознавство” – ще один спільний проект ГО “Смарт освіта” та студії онлайн-освіти EdEra. Курс вийшов напередодні старту реформи НУШ 1 вересня 2018 року і є логічним продовження тривалої співпраці організації зі Світланою Ройз.

З 2017-го року ми організовуємо семінари-практикуми Світлани Ройз для вчителів державних шкіл на різні теми: від особливостей взаємодії з дітьми різного віку в школі до збереження ресурсу вчителя і профілактики професійного вигорання.

У 2018 році організація розпочала реалізовувати наступний спільний проект зі Світланою Ройз – ресурсні зустрічі для вчителів. Цей задум вдалось втілити завдяки підтримці Департаменту освіти і науки м.Києва.

Проект “Педагогіка партнества як основа Нової української школи”. Організація проводить фасилітовані зустрічі з вчителями, батьками та учнями з метою створення якісно нових правил взаємодії між цими трьома стейкхолдерами освіти.

За результатами таких подій в шести містах з різних областей України, ми напрацюємо документ.

Він буде містити правила взаємодії між школою, учнями та батьками на основі педагогіки партнерства. Після публічних обговорень на сайті НУШ та дискусій щодо положень цього документу в експертному колі ми передамо фіналізовані напрацювання Міністерству освіти і науки.

Більше про проект читайте на сайті “Нова українська школа”.

Онлайн-курс “Ефективні комунікації для освітніх управлінців” – ще одне важливе досягнення 2018 року. Він має на меті навчити освітніх управлінців швидко і доступно доносити інформацію про їхні успіхи, планувати комунікацію та окремі заходи, вміти обертати собі на користь кризові ситуації та ефективно спілкуватися я з журналістами.

Спікерки курсу – Іванна Коберник (консультантка з комунікацій з багаторічним досвідом ведення медіакампаній, сертифікована тренерка LIA з державних комунікацій та антикризового менеджменту, раднця міністра освіти і науки України з питань комунікацій, спікерка МОН з питань реформи середньої освіти) та Катерина Краснова (експертка зі стратегічних та кризових комунікацій з досвідом понад 20 років втілення великих комунікаційних проектів у сферах економіки та благодійності в Україні).

Курс безкошотвний та відкритий для всіх на платформі студії онлайн-освіти EdEra.

Цей проект ГО “Смарт освіта” реалізувала за підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні.

Проект із створення окремої платформи з питань інклюзивного навчання на сайті НУШ, який реалізується за підтримки Міжнародного благодійного фонду “Відродження”.

У розділі “Інклюзія” публікуються відповіді фахівців з роботи з дітьми з особливими освітніми потребами на запитання читачів. Крім того, тут містяться репортажі зі шкіл, які успішно впроваджують інклюзію, важливі новини та анонси подій для освітян.

У 2018 році ми також підготували чимало роздаткових матеріалів про реформу, пояснили її суть журналістам в регіонах під час тренінгів, лекцій та семінарів.