Напишіть нам

Всі теми

Гід кінофестивалем Docudays UA. Що варто подивитися учням, вчителям та батькам

В останній тиждень березня в Києві вже традиційно відбудеться Міжнародний кінофестиваль про права людини Docudays UA.

Ми підготували гід фестивалем, який, сподіваємося, надихне вас та ваших учнів провести весняні канікули в кінотеатрі “Жовтень” та на інших фестивальних локаціях, адже одна з головних особливостей фестивалю – те, що навіть на найважливіші теми та про надскладні речі тут вміють говорити мовою, доступною і дітям, і підліткам, і дорослим.

Кожного року через кінострічки, зустрічі з режисерами та публічні обговорення команда фестивалю привертає увагу до однієї з проблем сьогодення. Цього року у фокусі опинилися наші з вами “цифрові права”. Шістнадцятий кінофестиваль має назву “Дозволити програмі змінити вашу свідомість?”.

У 2012 році з’явився новий термін “цифрові права”. Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію, згідно з якою всі наші права з режиму офлайн рівною мірою повинні застосовуватися в онлайн. Комітет міністрів Ради Європи у квітні 2014 року ухвалив “Посібник з прав людини для інтернет-користувачів”, який базується на Європейській Конвенції з прав людини.

Програма DOCU/ЮНІСТЬ

Про любов у цифрову добу, про близькість на відстані, про межі приватного й публічного, про пошуки себе, певно, в найскладніший період життя: юність – фільми, відібрані для показу молодшій аудиторії фестивалю.

Вік: 7+

Блок короткого метру покаже цілий спектр ситуацій та емоцій, що характеризують вразливість та водночас неймовірну стійкість людини, що дорослішає.

Райдужні діти: портрет Еліки” демонструє, як життя маленької іранської дівчинки у гостинній Бельгії шліфує її сприйняття себе та своєї рідної землі, іншої для інших.

Крапля за краплею” — анімаційна історія спільноти села, що вимирає, спонукає до запитання: чи готова дитина до змін, в яких змушена опинитись у часи фінальної урбанізації?

Ми стежимо за виснажливими переміщеннями між містом та селищем і мовчазною кропіткою роботою над собою юної монгольської спортсменки у фільмі “Дівчинка проти гравітації“.

Гід кінофестивалем Docudays UA. Що варто подивитися учням, вчителям та батькам

Дітям так багато є про що сказати – якщо дорослі дозволять собі розкіш зупинитись та послухати – фільм “Послухай“.

Вік: 12+

У моїй кімнаті” – це інтимні сповіді онлайн від влогерів-початківців, які розгортають свої життєві історії, дозволяючи нам стежити за перетвореннями та змінами, які спіткають підлітків у процесі їх дорослішання. В експозиції перед незнайомцями герої шукають сили для рішень та підтримку, справжню та уявну – через лайки та коментарі – щоб віднайти себе та своє місце у світі.

Вік: 14+

Стрічка “Парування” для підлітків старшого віку та молоді досліджує романтику цифрового покоління – без ілюзій, онлайн, зі встановленням власних форматів стосунків і меж у них. Герої історії не бояться бути вразливими, демонструючи хоробрість до сліз, вміння забувати, прощати й зближуватися, створюючи нові світи взаємин – з власним розумінням, що таке комфортно та правильно саме для себе.

Розклад сеансів опубліковано на сайті кінофестивалю та в події DOCU/ЮНІСТЬ на фейсбук.

Школярі можуть отримати безкоштовні квитки (за наявності учнівського) у фестивальних касах кінотеатру “Жовтень” у переддень або в день показу.

Якщо ви плануєте переглянути стрічку групою від 5-ти до 20-ти осіб, радимо заздалегідь зареєструватися, аби ми змогли зарезервувати для вас необхідну кількість квитків.

Студія документального кіно #МійФільмПро

“Чим я можу поділитися зі світом?” Саме це питання стане ключовим для нашого цьогорічного дослідження в межах проекту.

Разом з тренерами центру з розвитку медіаграмотності Медіани підлітки віком 10-14 років досліджуватимуть вулиці та людей через об’єктиви камер смартфонів. Разом розберуться з тим, як краще зняти та якими корисними сервісами скористатися, маючи в руках лише телефон; як показати на екрані “живі об’єкти із запахами та звуками улюбленого місця”, скажімо, київського Подолу. Разом вони також спробують визначити – де межа, що можна викладати в інтернет, а що – ні.

Для участі у зйомках просимо до 20 березня заповнити форму реєстрації.

Зверніть увагу, що участь у проекті передбачає щоденні пішохідні прогулянки Подолом.

Дітей з інвалідністю буде супроводжувати волотнер/-ка соціальної ініціативи.

Минулого року результатом роботи студії став документальний фільм “Стражі Подолу“, під час зйомок якого підлітки досліджували право містян на місто та дізнавалися, як звичайні люди, об’єднавши сили та натхнення, можуть змінити простір навколо себе.

DOC/САДОК

Чудова можливість для дітей віком 6-10 років зануритися в атмосферу кінофестивалю, взявши участь у численних воркшопах та обговореннях.

Разом з запрошеними тренерами та експертами будемо говорити про безпеку в інтернеті, влаштуємо квест бібліотекою, власноруч створимо 3D-голограму та сконструюємо камеру обскура. Навчимося захищати персональні дані та дізнаємося, який пароль справді надійний. Розвинемо навички критичного мислення, зустрінемося з кіберполіцейським, створимо справжній пластиліновий мультфільм, поговоримо, як протистояти булінгу та визначати власні кордони.

Заняття відбуватимуться щоденно з 23 до 28 березня включно (15:00-21:00) у приміщенні оновленої Дитячої публічної бібліотеки за адресою вул. Межигірська, 25 (у двох хвилинах від кінотеатру “Жовтень”).

Детальний розклад занять є на сайті фестивалю та в події DOC/САДОК на фейсбуці.

Простір DOC/САДОК відповідає потребам дітей з інвалідністю. На вході до бібліотеки та всередині приміщення облаштовано пандуси, відповідно обладнано й туалетну кімнату. Зробити перебування дітей максимально комфортним також допоможуть волонтери соціальних ініціатив. Проте, щоб уваги наших волонтерів вистачило для кожної та кожного, ми просимо батьків дітей з особливими освітніми потребами попередньо зареєструвати їх за посиланням.

Панельна дискусія “Соцмережі як середовище розвитку підлітків”

Наша розмова – це чотири історії про те, як соціальні мережі можуть стати середовищем розвитку та інструментом пошуку можливостей для підлітків.

Дані соціологічних досліджень жахають батьків: підлітки проводять у соцмережах більше часу, ніж витрачають на сон. Так і хочеться сказати “а в нашому дитинстві…” і попросити видалити аккаунт.

З іншого боку, щосекунди повз кожного з нас проносяться десятки можливостей та терабайти інформації, і так сталося, що сьогодні вони найчастіше проносяться саме в соціальних мережах.

То, можливо, питання не в тому, чи користуються наші діти Facebook, Instagram чи Snapchat, а в тому – яким чином вони це роблять?

Ми запросили поділитися власною думкою:

Дзвениславу Новаківську – експертку з комунікації змін та візуального сторітеллінгу, запрошену лекторку програми MA in Nonprofit management Інституту лідерства та управління УКУ.

Про мережі як простір свободи, в якому відображається реальний світ. Про особливості комунікації і психології покоління Z, власний батьківський приклад та взаємодовіру.

Анну Мазур – засновницю та керівницю Happy Monday, спікерку TEDxLviv 2018.

Про те як підліткам знайти можливості для навчання та стажування через соціальні мережі і якими з них для цього краще користуватися. А також про те, на що, окрім резюме та мотиваційного листа майбутнього співробітника, звертають увагу роботодавці.

Ольгу Балашову – заступницю директорки з питань розвитку Національного художнього музею (NAMU).

Про те, як соціальні мережі допомагають музеям привернути до експозицій увагу молодшого покоління і про те, як інтернет стає середовищем та основою для створення нових мистецьких проектів.

Катерину Міхалко – співзасновницю стартапу Nuka.

Про те, як троє підлітків створили “вічний” блокнот і представили його на Consumer Electronics Show у Лас-Вегасі. Про просування продукту, пошук шести тисяч потенційних клієнтів та знайомство з екс-президентом Microsoft Стівеном Сінофськи.

Дискусія буде цікава не лише підліткам, а й вчителям та батькам.

Час та місце проведення: 25 березня 15:00-16:30, IZONE (Набережно-Луговая, 8). Детальніше – у події на фейсбук.

Як бачите, наша програма – це хороша можливість провести канікули не тільки цікаво а й з користю.

З програмою кінопоказів та інших активностей для дорослих відвідувачів ви можете ознайомитися на сайті або на сторінці фестивалю у фейсбук.

Якщо ви викладаєте право, медіаграмотність чи інші подібні дисципліни, тоді вам точно буде, що обрати з понад сорока наших подій, присвячених захисту прав людини, під час яких ми приділимо особливу увагу захисту цифрових прав, актуальність чого зростає з кожним днем.

Соцмережі як середовище розвитку підлітків

До зустрічі 22-30 березня на Docudays UA!

Олена Шульга, координаторка DOC/САДОК

Матеріали за темою

Обговорення