Напишіть нам

Всі теми

Erasmus+: як я вчилася бути щасливою

Хочете розвивати свої навички, набувати нових і водночас ще й подорожувати? У сучасному світі існує безліч можливостей для молоді, та іноді важко обрати серед величезної кількості саме те, що тобі підходить. Хочу розповісти про один із найпопулярніших проектів для молоді – міжнародні обміни Erasmus+.

Це кількаденні або кількатижневі навчання для молоді з європейських країн. Тематик безліч: від активного способу життя до проблем біженців у Європі. Вас забезпечують цікавою та насиченою програмою та покривають харчування, проживання та переліт. Усе, що необхідно зробити, – подати аплікаційну анкету та сподіватися стати одним із щасливчиків, які поїдуть представляти нашу країну закордоном.

Навіщо ж їхати на навчальні обміни в інші країни? Власне, у питанні вже є відповідь. Найперше, це – здобуття неформальної освіти. Хочете працювати у сфері медіа, але не знаєте, з чого почати? Або ж цікавить тема екології та забруднення навколишнього середовища? Чи хочете дізнатися, як бути щасливим? Такі теми теж є! На будь-який смак та уподобання.

Я брала участь у проекті “Be Happy 3.0”, під час якого ми займалися йогою та вчилися робити масаж, ділилися власними порадами щасливого життя, досліджували людей з різних куточків світу: чому одні люди більш щасливі, а інші – менш; шукали універсальну форму щастя. Насправді, незважаючи на досить абстрактну тему проекту, ми дізналися багато нових технік та методів, розкрили таємницю “blue zones” (куточки на планеті, де люди живуть найдовше – ред.) та були щасливі. Чи це не найважливіше?

По-друге, уявіть собі, що представники з Італії, Грузії, Німеччини, Бельгії зібралися в одній кімнаті. Ви можете підійти до кожного та поговорити. Ви цілий тиждень живете пліч-о-пліч, разом ходите на тренінги та проводите вільний час. Наприкінці проекту відчуваєте себе справжніми друзями, плачете через майбутню розлуку та обіцяєте приїхати в гості.

Це про розвиток міжкультурного діалогу та розвінчання стереотипів. Наприклад, не всі італійці завжди голосно кричать та активно жестикулюють. Або не всі німці полюбляють пиво.

Завести друзів у кожній країні Європи? Для учасників Erasmus+ це – не проблема. Ніколи не знаєш, яка людина змінить твоє життя. Та й через багато десятків років будете з теплом на серці згадувати, як грали в карти зі Стефаном та Бобом, танцювали сальсу з Клаудіо, а також нічні розмови з американської сусідкою з Нідерландів, яка представляє на проекті Бельгію (так-так, і таке буває :).

По-третє, це – платформа для реалізації ваших ініціатив та можливість для розвитку. Хочете вдосконалити свої лідерські навички – будь ласка, станьте team leader. Мені сподобалася відповідати за свою команду, але й водночас делегувати їм певні обов’язки та працювати, як один єдиний механізм.

Не цікаво бути лідером – можете провести тренінг з ораторського мистецтва, майстер-клас з латинських танців, воркшоп з контактної імпровізації. Лише ваша уява та жодних обмежень. Від вас не будуть очікувати висококласного та бездоганого тренінгу. Ні, усі розуміють, що ви навчаєтеся, та готові вас підтримати і навчитися разом з вами. Тут ви можете бути собою та розвиватися професійно та особистісно.

По-четверте, це – подорожі. Ви їдете в нову країну, живите там тиждень, дегустуєте національну кухню та відкриваєте місцеві традиції. Як мандрівник зі стажем у понад 30 країн я можу точно заявити – відкривати нову країну потрібно не в туристичних місцях, зробивши пару інстаграмних фоток. Її необхідно відчути через культуру, подружитися з місцевими та пожити їхнім життям. Жодні музеї вам не покажуть гостинність грузинів або палкий характер іспанців. Це необхідно відчути.

Про відбір і мотиваційний лист

Я як подавалася на міжнародні обміни (і також отримувала відмови), так і сама відбирала кандидатів, читала мотиваційні листи.

Навіть якщо англійська – не ваша сильна сторона, не хвилюйтесь: це – не мовний конкурс. Це – платформа для розвитку міжкультурного діалогу. Тут важливо показати свою проактивність, а не знання Present Perfect Continuous. Іноді вам можуть прийти десятки відмов, але це не значить, що потрібно здаватися. Ваш проект чекає на вас, а ви покращуєте свої навички написання мотиваційних листів, які з кожним проектом стають усе кращими.

Тож як заповнити анкету, щоб отримати завітне “так”?

Коли пишите мотиваційний лист – найважливішу складову аплікаційної форми – необхідно показати, чому саме ЦЕЙ проект зацікавив вас, і чому саме ВАС необхідно на нього взяти. Не потрібно копіпастити розумні фрази з Вікіпедії – коли організатори читають сотий лист, їм це вже зовсім не цікаво. Потрібно розповісти про свою діяльність, як ви зможете реалізувати отримані знання та чим зможете поділитися, повернувшись додому.

Пам’ятайте: люди, які читають ваші листи, – зазвичай, такі ж самі активні молоді люди, тому не потрібно перегибати палицю з діловим стилем, але треба розуміти, що це не розмова на вулиці. Будьте відкритими та щирими. Це навіть може компенсувати недоліки в англійській.

Потрібно обирати не країну, а саме тематику проекту. Купити квитки зараз можна і за декілька євро, а працювати тиждень над нецікавою справою – даремна трата часу. Окрім того, на вашому місці могла би опинитися та людина, якій це справді потрібно. Та й коли організатори читають мотиваційні, одразу зрозуміло, хто їде “потусити“, а кому справді цікава тема. За вас платить Європейський Союз не просто так. Метою є професійний та особистісний розвиток молоді.

І на останок, ніколи не бійтеся відкриватися цьому світу, експерементувати, шукати себе. Участь в Erasmus+ дала мені зрозуміти, що в молоді з Німеччини або Франції – ті ж самі проблеми, що й у нас: ким стати у майбутньому, чим займатися тощо. Вони так само не знають, ким будуть працювати, закінчивши “Міжнародні відносини”, де будуть жити і чи взагалі – на правильному шляху.

Однак ми – молодь. Ми не повинні знати відповіді на всі запитання у світі. Ми робимо те, що нам подобається, що змушує наше серце битися частіше, а очі палати. І зібравшись у вітальній кімнаті ввечері, ми співаємо під гітару, танцюємо та насолоджуємося моментом. Ми відкриті до змін та готові змінювати цей світ.

Ольга Доброва, тім лідер проекту “Be Happy 3.0”

Матеріали за темою

Обговорення