Міністерство освіти і науки України розробило концепцію розвитку громадянської освіти в Україні. А вже з нового навчального року учні 10-х класів вивчатимуть інтегрований курс “Громадянська освіта”. “Нова українська школа” продовжує серію публікацій про цей курс.
У цьому матеріалі ми дамо відповіді на запитання до сьомої теми курсу “Україна, Європа, світ”.
Шукайте всі статті цієї серії під темою “громадянська освіта” (натиснувши “Всі теми” в лівому верхньому куті).
– Що таке глобалізація?
Глобалізація – це об’єктивний соціальний процес, змістом якого є зростання взаємозв’язку і взаємозалежності національних економік, національних політичних і соціальних систем, національних культур, а також взаємодії людини й навколишнього середовища. В основі глобалізації – розвиток світових ринків товарів, послуг, праці, капіталу.
– Членом яких міжнародних організацій є Україна?
Серед міжнародних організацій, членом чи спостерігачем в яких є Україна, найбільші такі:
– Які основні функції міжнародних організацій?
- вивчення та застосування заходів для вирішення найважливіших проблем міжнародних економічних відносин;
- забезпечення стабілізації валют;
- сприяння усуненню торговельних бар’єрів і забезпечення широкого товарообміну між державами;
- виділення коштів задля розвитку технологій та економіки;
- стимулювання покращення умов праці і трудових відносин;
- ухвалення резолюцій і рекомендацій з регулювання світових господарських зв’язків.
– Які є молодіжні волонтерські організації?
- AIESEC – найбільша міжнародна молодіжна організація, що функціонує вже майже 60 років та охоплює більше ніж 100 країн світу. Мета – розвинути лідерство серед молоді за допомогою міжнародних волонтерських та професійних стажувань.
- Global Youth Community – Всеукраїнська молодіжна організація. Через різноманітні освітні та культурні програми команда надає можливість молодим українцям ознайомитися з культурами інших країн, поспілкуватися зі студентами та молоддю, що мають інші інтереси та погляди. Організація проводить освітні заходи, відправляє студентів до інших країни волонтерити для того, щоб вони змогли побачити світ.
– Як знайти ровесників та однодумців з різних країн для співпраці у межах соціального проекту?
- Активна позиція на Facebook-сторінці. За допомогою постів на Facebook та хештегів # можна знайти однодумців не тільки з України, а і з-за кордону.
- Програми Erasmus +. Програма обмінів молоді, викладачів та науковців країн-членів Євросоюзу, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Македонії, Норвегії, Туреччини. Програма надає можливість навчатися, волонтерити, проходити стажування чи викладати в іншій країні, що бере участь в цій програмі. Успішні історії обмінів можна прочитати тут.
- eTwinning – можливість учням робити спільні навчальні проекти із закордонними школами. Як це можна зробити – читайте за цим посиланням.
- “Агенти змін”. Участь у подібних освітніх програмах дає можливість познайомитися з людьми, які, можливо, теж хочуть реалізовувати соціальні проекти. Це школа для активних учнів 8–10-х класів, які мають бажання засновувати і розвивати ініціативи, спрямовані на вдосконалення життя своєї громади в реаліях українського сьогодення. Результатом навчання є втілений у рідному населеному пункті соціальний, культурно-мистецький проект. Окрім цього, там можна знайти ментора, який допоможе зробити задуманий проект.
- Communa. Скоро стартує онлайн-платформа для пошуку однодумців. Кожен охочий зможе онлайн розповісти про свій задум соціального проекту та описати членів команди, яких бракує для реалізації. Натомість люди, яких захопила представлена ідея, зможуть долучитися до втілення проекту. Вже завершилася кампанія зі збору коштів на Biggggidea. Нині триває робота над програмною частиною сайту. Першими про запуск Communa.net можна дізнатись, залишивши свою електронну адресу наприкінці сторінки сайту.
Якщо у вас є додаткові запитання щодо курсу, пропонуємо писати нам (натиснувши “Напишіть нам” у правому верхньому куті).
Марія Марковська, спеціально для “Нової української школи”
Фото: автор – Syda_Productions, Depositphpotos
Обговорення