Напишіть нам

Всі теми

17 Жовтня 2017

В Україну приїде міністр людських ресурсів Угорщини, щоб обговорити мовну статтю

19 жовтня в Україну прибуде міністр людських ресурсів Угорщини Золтан Балог, щоб обговорити мовну статтю освітнього закону.

Про це повідомила міністерка освіти і науки Лілія Гриневич у програмі “ТСН. Тиждень”.

“У середині країни нам потрібно достукатися і поспілкуватися з усіма. З деякими меншинами у нас вже залагоджені всі питання. До речі, на наступному тижні відбудуться консультації та круглий стіл із польською та румунською меншинами“,  додала Гриневич.

З угорськими освітянами я зустрічаюся 17 жовтня, а 19  до нас приїжджає міністр людських ресурсів, який відповідальний за освіту“,  додала вона.

Міністерка також переконана, що Україні вдасться згладити всі побоювання та конфлікти на шляху впровадження мовної статті закону “Про освіту”.

Нагадаємо, під час голосування за закон “Про освіту” депутати Верховної Ради посперечалися щодо мовної статті. У результаті обговорення в кулуарах ВР було складено нову редакцію цієї статті та ухвалено її з голосу. Повний текст мовної статті є тут.

28 вересня Міністерство закордонних справ України спрямувало закон “Про освіту” на експертизу до Венеціанської комісії. А 12 жовтня, ПАРЄ провела термінові дебати щодо мовної статті нового закону “Про освіту” та ухвалила в своїй резолюції майже всі поправки угорців та румунів.

У МОН зазначили, що ця резолюція має рекомендаційний характер, та повідомили, що висновок Венеціанської комісії з’явиться не раніше кінця 2017 року.

Також у Міносвіти розробили проект базового навчального плану, в якому прописали кількість годин для вивчення мов національних меншин у початкових класах.

“Нова українська школа”

Фото: скріншот програми “ТСН. Тиждень”


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення