2 721
0
Міністерство освіти і науки розробило Дорожню карту імплементації статті 7 закону “Про освіту”.
Відповідний документ опублікували на сайті міністерства.
“Міністерство вдячне Венеціанській комісії за висловлені рекомендації та має намір їх усіх імплементувати в подальших кроках, які потрібно здійснити, аби забезпечити справедливий баланс між підвищенням якості викладання державної мови та збереженням культурної спадщини національних меншин і корінних народів України“, – зазначено в преамбулі.
В документі розписаний план дій з орієнтовними датами формування законодавчої бази, створення умов для якісного вивчення української мови в школах національних громад та підвищення кваліфікації педагогів у таких закладах, проведення консультацій з громадами та співпраці з міжнародними організаціями.
Завантажити документ можна за цим посиланням. Також план доступний англійською мовою.
Нагадаємо, Кабмін схвалив законопроект, який має збільшити перехідний період впровадження мовної статті закону “Про освіту” до 2023 року.
11 грудня 2017 року Венеціанська комісія ухвалила рішення щодо статті 7 закону “Про освіту”.
Міністерство освіти і науки виклало свою позицію стосовно цих висновків. Там, зокрема, наголошується, що МОН готове прийняти рекомендацію Комісії щодо подовження перехідного періоду впровадження мовної статті.
Також МОН показало три моделі впровадження мовної статті та заявило, що готове звільнити від мовних вимог приватні школи, враховуючи висновки Венеціанської комісії.
Лідери угорської громади відмовились від консультацій щодо мови викладання в школах.
Раніше ми опублікували повний текст висновків “Венеціанки” англійською мовою та переклад її заключної частини.
Ілюстрація: скріншот з Дорожньої карти імплементації статті 7 закону “Про освіту”
Обговорення