Напишіть нам

Всі теми

18 Липня 2018

МОН підготувало новий порядок для груп подовженого дня: що зміниться

Міністерство освіти і науки підготувало новий порядок створення груп подовженого дня у школах – нині документ перебуває на реєстрації в Мін’юсті. 

Про це йдеться на сайті МОН.

“Раніше затвердження порядку створення груп подовженого дня у школах було виключною компетенцією Уряду. Однак новий Закон “Про освіту”, ухвалений восени минулого року, закріпив це повноваження за МОН. Тому наш директорат дошкільної та шкільної освіти підготував порядок, який відповідав би вимогам часу та враховував потреби як усіх дітей, так і закладів освіти.

Документ уже затверджений наказом МОН та очікує на юстування. Але щоб він міг запрацювати, нам потрібно було скасувати старе Положення про групу продовженого дня. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні 18 липня”, – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

На заміну постанові КМУ від 5 жовтня 2009 р. № 1121 “Про затвердження Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу” прийде новий Порядок, створений МОН.

У ньому закладені такі зміни:

  • передбачено можливість створення інклюзивних та/або спеціальних груп подовженого дня. Визначено особливості процедури їх відкриття, наповнюваності та організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами;
  • групи, як і основне навчання, мають формувати в учнів ключові компетентності, а також забезпечувати виконання індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами;
  • скасоване Положення допускало комплектування груп у межах щонайменше 4 вікових категорій (наприклад, з учнів 2–5 класів), а тепер різниця у віці учнів з однієї групи не має перевищувати двох вікових груп (наприклад, з учнів 2–3 класів). Це дозволить забезпечити комфортніші умови для дітей з урахуванням їхніх індивідуальних психологічних відмінностей та фізичного розвитку;
  • водночас заклади, що розташовані в сільській та/або гірській місцевості, як і раніше, зможуть утворювати групи подовженого дня для учнів різного віку.

Читайте також про те, якою буде команда супроводу дітей з особливими освітніми потребами у школах та дитсадках.

Фото: автор – Stefan_Schranz , Pixabay


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення

Розділ створено за підтримки Програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”. Позиція Міжнародного фонду “Відродження” може не збігатися з думкою автора.