7 020
0
Міністерство освіти і науки скеровуватиме кошти здебільшого на освітню складову, а облаштування класів – передусім справа громади.
Про це сказав заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей в ефірі телеканалу “ATR”.
“Кошти будуть різні. Уряд з центрального бюджету скеровує близько 1 мільярда гривень для створення навчального середовища – я наголошую – для перших класів. Але в нас є ще десять інших класів“, – розповів Хобзей.
Також, додав заступник міністра, є субвенція на облаштування природничо-математичних кабінетів для старших класів. Її розмір цього року – 300 мільйонів.
“Очевидно, що міністерство чи департамент освіти не буде ремонтувати стільці. Це є питання громади. І наш підхід, підхід децентралізації – умови повинна створювати громада. Ми відповідаємо за освітній компонент. І кошти, які ми даємо, будемо скеровувати більше на дидактичні матеріали – ті, що допомагають у розвитку“, – пояснив Хобзей.
При цьому він зазначив, що МОН в певній мірі допомагатиме оновити шкільні меблі у сільських класах. Проте громади та батьки також будуть допомагати.
“Єдине питання, щоби з батьків не вимагали. Тому що батьки є різного достатку. Для когось 100 чи 500 гривень невеликі гроші, а хтось живе за ці кошти півмісяця. Тому ми кажемо, що повинна бути певна прозорість. І ці кошти повинні віддаватись добровільно, а не примусово-добровільно“, – наголосив Хобзей.
Нагадаємо, у МОН планують створити в кожній області модельні центри, які будуть обладнані мультимедійними матеріалами – від інтерактивних дошок до планшетів для дітей.
Також, за новим освітнім законом, адміністрація шкіл не може збирати в батьків кошти для навчального закладу. Проте батьки можуть робити це самостійно, наприклад, створивши благодійний фонд.
Водночас у київському управлінні юстиції розповіли, що робити батькам, якщо їх змушують здавати кошти на школу.
Фото: автор – Jordan Sanchez, Unsplash
Обговорення