1 486
0
Міністерство освіти і науки знайшло лише 3 електронні підручники, які хоч якось відповідають вимогам.
Про це розповіла міністерка освіти і науки Лілія Гриневич в ефірі “Радіо НВ”.
“Зараз ми проводимо експеримент з впровадження електронних підручників у школах. Оголосили конкурс і змогли заледве відібрати 3 підручники з поданих заявок, які хоча б приблизно відповідають правильному уявленню про е-підручник. Це свідчить про те, що в Україні не розвинутий цей ринок”, – розповіла Гриневич.
Вона також зазначила, що зараз в Україні часто уявляють е-підручник як PDF-файл, “в який вставлені відео чи шматочки ігор”.
“А це дуже примітизоване уявлення, бо е-підручник має значно більший потенціал. Він також включає систему оцінювання, в ньому дитина може просуватись по індивідуальній траєкторії (якщо її щось цікавить глибше, вона може йти в архівні матеріали і т.д.), можуть використовуватись 3D-моделі, в яких потрібно вписати певні елементи”, – пояснила керівниця МОН.
Нагадаємо, МОН розпочало експеримент з використання електронних підручників у школах, який триватиме до 2021 року. Раніше міністерство затвердило положення про е-підручник.
Зазначимо, що у бюджеті на 2018 рік закладено 54 мільйони гривень на закупівлю “заліза” для роботи національної освітньої е-платформи та на її підтримку. Платформа має надавати учителям інструменти для реалізації підходів НУШ, забезпечувати педагогів та учнів електронними підручниками та навчальними матеріалами.
Окрім цього, у МОН планують створити репозиторій електронних підручників, доступ до якого з дому та школи забезпечуватиме держава.
“Нова українська школа”
Фото: Pixabay
Обговорення