Теми статті: батькам, вчителям, директорам, дружня школа, навчаємось разом, НУШ, ПрямуємоРазом, учням
28 Лютого 2020
2 732
0
Напевно, кожен із нас пам’ятає, як легко може вивітритись із голови інформація, коли її треба розповідати перед цілим класом. І не важливо, як довго і старанно напередодні все вчили – біля дошки руки пітніють, серце швидко б’ється, голос зникає, думки кудись діваються.
Це – страх публічних виступів, і його можна подолати ще в молодшому шкільному віці. Проєкт “Дружня школа” з’ясував, що це за хвилювання і як із ним боротись.
Коли ми опиняємось перед зібранням людей, особливо малознайомих, то наш мозок сприймає це як загрозу, пояснює психолог і бізнес-консультант Гарі Луффман. Фахівець стверджує, що “коли ми зустрічаємось із групою незнайомих людей, одразу переходимо в режим загрози”.
У такі моменти організм умикає режим “бий або біжи”, у тілі починає вироблятися адреналін, прискорюється серцевий ритм. А оскільки ви змушені стояти на місці, ці надлишки енергії стають причинами фізіологічних реакцій. У ці моменти в нас починає стискатись горло, ми червоніємо і пітніємо.
І хоч хвилюватись перед виступами – це нормально, щоб не було паніки і поганого самопочуття, краще потренуватись.
Є кілька порад:
Використані ресурси:
Тетяна Павліченко, журналістка проєкту “Дружня школа”, спеціально для “Нової української школи”
Титульне фото: автор – soleg, Depositphotos
Цей матеріал був створений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії. Висловлені в цьому матеріалі думки жодним чином не відображають офіційний погляд Європейського Союзу чи Міністерства закордонних справ Фінляндії.
Обговорення