Теми статті: вчителям, директорам, ПрямуємоРазом, учням
21 Жовтня 2018
9 290
0
Erasmus+ – це програма обмінів студентів, викладачів, науковців країн Європейського Союзу, Ісландії, Ліхтенштейну, Македонії, Норвегії та Туреччини і ще 150 країн-партнерів, зокрема й України.
За цією програмою можна навчатися, проходити стажування чи викладати в іншій країні-учасниці. Терміни навчання і стажування – від 3 місяців до 1 року. Програма діятиме до 2020 року. Проект реалізується ЄС в Україні.
Проекти, що входять до сфери шкільної освіти, націлені на: керівників шкіл, вчителів і працівників школи, учнів дошкільної, початкової та середньої освіти.
Erasmus+ реалізується за 5 напрямами:
1. KA1 (Key Action 1) – Індивідуальна навчальна мобільність. За цим напрямом програма реалізує обмін студентами, викладачами, вчителями, тренерами, молодіжними працівниками, працівниками вишів та громадських організацій для навчання або отримання досвіду роботи в іншій країні.
Ці заходи також можуть допомогти вчителям навчитись працювати з соціально незахищеними учнями. Особливу увагу тут надають проектам, які навчають вчителів працювати з дітьми-переселенцями, темам навчання в міжкультурних класах, толерантності та різноманітності у класі.
2. КА2 – Проекти співпраці (для інновацій і обміну передовим досвідом). Цей напрям орієнтований на розвиток співпраці навчальних установ та інших організацій із країн-членів Erasmus+. Заявки на проекти можуть подавати навчальні заклади та організації з усього світу.
За цим напрямом функціонують платформи інформаційно-технологічної підтримки, як-от eTwinning, Європейська платформа освіти дорослих і Європейський молодіжний портал.
Вони пропонують віртуальне співробітництво, використання можливостей баз даних та інші онлайн-сервіси для вчителів, викладачів і практикантів у сфері шкільної і освіти дорослих, а також для молодих людей, волонтерів та молодіжних працівників.
Детальніше – за посиланням.
3. КА3 – Підтримка реформ у сфері вищої освіти. Напрям орієнтований на модернізацію вищої освіти, Болонський процес, розвиток і впровадження інструментів прозорості освіти, сприяння міжнародному діалогу у сфері освітньої політики.
4. Проекти Жана Моне. Мета – поширення у світі навчальних програм, присвячених Євросоюзу та євроінтеграційній тематиці. Гранти надають навчальним закладам та іншим організаціям, що розробляють подібні навчальні програми та проводять обміни студентами/учнями в межах цієї тематики.
Детальніше – за посиланням.
5. Спорт. Підтримка проектів, пов’язаних із розвитком спорту та проведенням спортивних заходів.
Щоб подати заявку до Еразмус+, треба виконати такі умови:
1. Створити обліковий запис ECAS (якщо особа, яка представляє організацію/групу, ще його не має);
2. Зареєструватися від імені організації/групи. Після завершення реєстрації, організація/група отримає Ідентифікаційний код учасника (англ. РІС).
Це – унікальний ідентифікатор, що є обовʼязковим під час подачі заявки. Він дає змогу легше подати заявку (якщо ввести РІС у потрібне поле, вся інформація, надана організацією/групою при реєстрації, автоматично відобразиться у формі заявки);
Під час реєстрації організації мають завантажити такі документи на портал учасника:
3. Перевірити дотримання критеріїв програми. Зробити це можна тут (ст. 308).
4. Перевірити фінансові умови. Грант – це внесок у подорож та витрати на проживання в період викладання або навчання за кордоном.
5. Заповнити та подати аплікаційну форму.
Конкурси Програми Erasmus+ на 2018-2019 роки можна знайти за посиланням.
Марія Марковська, “Нова українська школа”
Фото: автор – Goodluz, Depositphotos
Обговорення