Напишіть нам

Всі теми

10 онлайн-ресурсів, що знадобляться на уроках

За проектом Erasmus+ КА2 “Розбудова потенціалу вищої освіти” (MoPED), кожен із 6 українських педвишів, що беруть в ньому участь, має розробити три курси. Два з них – українською і один  – англійською мовами. Вони спрямовані на розвиток цифрової компетентності майбутніх вчителів.

Валентина Крикун, викладачка англійської мови та методики викладання англійської у початковій школі Переяслав-Хмельницькомого державного педагогічного університету, а також учасниця Програми, поділилась з “Новою українською школою” онлайн-ресурсами, про які дізналася під час проекту. Вони допоможуть зробити урок інтерактивним.

  • Inspiration – програма, що допомагає візуалізувати навчальний процес. Разом з учнями на заняттях можна створювати діаграми, картки та схеми.
  • Plickers – мобільний додаток, який “зчитує” спеціальні картки з відповідями учнів за лічені секунди та виводить статистику на екран телефону вчителя. Додаток використовують для швидкої перевірки, аби дізнатись, чи розуміють учні поняття та чи освоюють ключові навички.
  • Kahoot! – навчальна програма, що складається з ігор. Тут можна зробити серію запитань з кількома варіантами відповідей. Формат і кількість запитань залежать від автора. Є можливість додавати відео, зображення та діаграми.
  • H5P – полегшує створення, поширення та використання контенту і програм HTML5, дозволяє створювати інтерактивний вміст, який поділятиметься на кілька категорій: ігри, мультимедіа, запитання та соціальні мережі.
  • Poodll – набір інструментів для вчителів мов, створений для розробки більш динамічних курсів. Це одна з технологій онлайн аудіо- та відеозйомки, що доступні для навчального процесу.
  • TurnItIn – інструмент, що допомагає педагогам перевіряти роботи учнів на наявність неправильного цитування та плагіату. Програма порівнює їх із найточнішою базою даних для порівняння текстів. Turnitin вказує обсяг матеріалу, який збігається зі змістом бази даних, що дозволяє педагогам дізнатися, яка частка письмової роботи не оригінальна. Збіг виділяється різними кольорами із зазначенням оригінальних джерел.
  • Moodle – платформа для навчання, яка надає викладачам, учням та адміністраторам розвинутий набір інструментів для комп’ютеризованого навчання, зокрема й дистанційного.
  • Open edX – безкоштовна система керування курсами. Платформу використовують для розміщення масових відкритих онлайн-курсів, а також для невеликих класів та навчальних модулів.
  • PhET – набір інтерактивних комп’ютерних моделей на основі наукових досліджень для навчання та вивчення фізики, хімії, математики та інших наук. PhET-моделювання можна запустити в мережі або завантажити безкоштовно з сайту PhET. Симуляції – це анімовані, інтерактивні та ігрові середовища, де учні навчаються через дослідження.
  • Graasp – платформа, що дає змогу вчителям створювати віртуальні дослідницько-навчальні простори, структуровані відповідно до фаз навчального процесу. Вчителі можуть дати посилання на ці простори своїм учням, що дозволить їм навчатися як індивідуально, так і в групах.

Erasmus+ – це програма обмінів студентів, викладачів, науковців країн Європейського Союзу, Ісландії, Ліхтенштейну, Македонії, Норвегії та Туреччини і ще 150 країн-партнерів, зокрема й України.

За цією програмою можна навчатися, проходити стажування чи викладати в іншій країні-учасниці. Терміни навчання і стажування – від 3 місяців до 1 року. Програма діятиме до 2020 року. Проект реалізується за підтримки ЄС в Україні.

Щоб дізнатись, чим Erasmus+ корисний вчителям і як податись на проекти читайте текст за посиланням.

Також читайте історії про стажування за кордоном студентів та викладачів педвишів:

Erasmus+: як студенти та викладачі педвишів навчались за кордоном: частина 1 і частина 2

Марія Марковська, “Нова українська школа”

Титульне фото: автор – ZaraMuzafarova, Depositphotos

Матеріали за темою

Обговорення