Теми статті: батькам, вчителям, директорам, педагогіка партнерства
11 Червня 2019
19 766
0
Інтерактивні батьківські збори ґрунтуються на партнерстві та діалозі. Сенс у тому – щоб не нав’язувати учасникам погляди вчителів, а спонукати шукати власний вихід із ситуації, знайомитись та вчитись взаємодіяти колективом.
Нещодавно ми опублікували 5 ідей, як зробити батьківські збори цікавими. Журналістка “Нової української школи” підготувала ще кілька ідей інтерактивної взаємодії з батьками, що можуть замінити звичні батьківські збори та стати у пригоді директорам, вчителям та самим батькам.
Цей метод ефективний для розвитку комунікації у малих групах та близького знайомства з іншими батьками.
Організація роботи:
Орієнтовні запитання для обговорення:
Ця форма взаємодії з батьками створена, аби батьки мали змогу впевнитися у правильності методів виховання або змінити свою думку.
Організація роботи:
Орієнтовні теми для полеміки:
Такі вечори проводять 1-2 рази на рік з дітьми або без них. Батьківський вечір – це хороша нагода для класного керівника знайти однодумців і помічників для формування колективу.
Орієнтовні теми:
Спочатку батьки мають об’єднатися у групи (4-5 людей). Потім перша група відповідає на запитання, фіксуючи відповідь на папері. Паралельно на запитання відповідає група експертів (вчителі, психологи, соціальні працівники).
Далі група передає свій варіант іншим групам по черзі, які доповнюють його своїми думками, підкреслюючи те, з чим не погоджуються. Опрацьовані результати передають експертам, які зіставляють написане із власним варіантом та роблять загальний звіт, який обговорює весь колектив.
Орієнтовні теми:
Вчитель може запропонувати батькам (або навпаки), наприклад, відвідати разом якусь екскурсію або квест містом, або поїхати на пікнік у парк (за бажання, кожен може принести щось поїсти).
Під час посиденьок колектив може обговорити питання, які їх турбують, або використати будь-яку із вищезазначених інтерактивних взаємодій.
Матеріал підготовлено за допомогою методички, розробленої викладачами кафедри теорії та методики початкової освіти Київського міського педагогічного університету ім. Б.Д. Грінченка.
Марія Марковська, “Нова українська школа”
Титульне фото: автор – depositedhar, Depositphotos
Цей матеріал представлений ГО “Смарт освіта” в рамках проекту “Програма сприяння громадській активності “Долучайся!“, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерiв i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.
Обговорення