Напишіть нам

Всі теми

Що буде зі школою під час та після карантину – відповідає МОН

26 березня виконувачка обов’язки міністерки освіти Любомира Мандзій відповідала під час fb-трансляції на запитання про роботу шкіл у період карантину, цьогорічне ЗНО та вступну кампанію. “Нова українська школа” зібрала відповіді про таке:

– Як відбуватиметься навчання за умов продовженого карантину?

– Чи продовжать навчальний рік?

– Чи переносять ЗНО?

– Що буде з ДПА для учнів 4-х і 9-х класів?

– Як учні будуть надолужувати навчальний матеріал?

– Чи проводитимуть олімпіади?

– Що із вступом у перші класи?

– Як будуть проводити атестацію педагогів?

– Як відбуватиметься заповнення класних журналів?

– Як відбуватиметься навчання за умов продовженого карантину?

До закінчення карантину ми працюємо так, як спробували працювати від 12 березня – тобто продовжуємо дистанційне навчання. Ви знаєте, що був відповідний лист міністерства освіти щодо структури навчального року. Якщо цього тижня у вас передбачені канікули, то цієї структури навчання варто дотриматись. Тому якщо зараз у вас канікули, просимо не передбачати завдань для учнів.

– Чи продовжать навчальний рік?

Відповідно до закону “Про освіту” і “Про повну загальну середню освіту”, навчальний рік закінчується 1 липня. Якщо буде можливість продовжити навчання у школах цього навчального року, то в травні або червні ми повернемося за шкільні парти, знайдемо можливість опрацювати той матеріал, який подаємо зараз дистанційно, узагальнити, підсумувати, діагностувати ситуацію з вивченням кожної окремої теми кожного учня і підбити певні підсумки.

Ми можемо говорити про те, що навчальний рік в Україні закінчиться так, як передбачено законодавством, – 1 липня. Крім випускників 11 класу. Навчальний рік для них закінчиться тоді, коли вони отримають документ про освіту.

– Чи переносять ЗНО?

Варіанти такі:

  • Якщо ми повертаємося за шкільні парти у травні, то у травні буде пробне ЗНО, а основна сесія розпочнеться орієнтовно після 20-х чисел червня.
  • Якщо ми повернемося за шкільні парти у червні, то зможемо організувати пробне ЗНО у червні до старту основної сесії. Тоді вступна кампанія буде продовжена, вона точно не буде проведена в липні. У будь-якому випадку ми і в липні, і в серпні зможемо здійснити і пробну, і основну сесію ЗНО. Якщо це відбудеться в середині серпня, то процедура завершення ЗНО закінчиться всередині вересня. За таких умов вступна кампанія в заклади вищої освіти завершиться до середини жовтня.

Точно можу сказати, що ЗНО в Україні в 2020 році буде проведене.

Ми розуміємо, що випускників потрібно підтримати, тому Український центр оцінювання якості освіти готує інформаційні матеріали для випускників з відеоознайомленням процесу проведення ЗНО.

– Що буде з ДПА для учнів 4-х і 9-х класів?

Державна підсумкова атестація для учнів 4-х і 9-х класів буде скасована.

– Як учні будуть надолужувати навчальний матеріал?

Якщо ми повертаємося у школи у травні або в червні, то можемо спільно діагностувати, підбити підсумки, опрацювати, узагальнити ті матеріали, які були охоплені дистанційною формою роботи з учнями.

Якщо не буде можливості повернутися в заклади освіти до червня, то на початку наступного навчального року, у вересні, ви будете мати можливість допрацювати матеріал з усіма учнями, який припадав на час карантину в Україні.

– Чи проводитимуть олімпіади?

Якщо карантин в Україні буде продовжено, то 4-го етапу всеукраїнських учнівських олімпіад не буде. Відповідні накази підготує МОН.

– А що із вступом у перші класи?

Кожен орган місцевого самоврядування має право змінити терміни подачі документів до закладів освіти відповідно до закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусу”. Відповідний наказ підготує МОН.

– Як будуть проводити атестацію педагогів?

Сьогодні підписаний наказ, що, зважаючи на продовження терміну карантину, ми передбачаємо проведення засідань атестаційної комісії дистанційно, без обов’язкової присутності педагогічних працівників.

– Як відбуватиметься заповнення класних журналів?

Заповнення класного журналу переносимо на закінчення карантину. Детальне роз’яснення є за цим посиланням.

“Нова українська школа”

Фото: автор – serggn, Depositphotos

Підписуйтесь на наші Facebook та Viber

Обговорення