39 953
0
Якщо учень не хоче чергувати після уроків, то може цього не робити.
Про це розповів юрист громадського об’єднання “Батьки SOS” Роман Бондаренко, повідомляє Експрес.
“Якщо ваша дитина не хоче прибирати і ви її підтримуєте – маєте законне право відмовитись. Для цього готуєте заяву на ім’я директора школи з копією начальникові місцевого управління освіти”, – пояснив юрист.
У заяві слід послатися на статтю 43 Конституції, яка забороняє використовувати примусову працю.
Також у пункті 5 статті 53 закону “Про освіту” зазначено: “Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України”. Це означає, що залучення учнів до прибирання під час уроків категорично заборонено.
“У позаурочний час воно [прибирання] може здійснюватись, проте лише на власне бажання учня та з дозволу батьків. Тому в заяві зазначаємо: “Я, мати/батько неповнолітнього/неповнолітньої (…), який/яка навчається у класі (…), не даю згоди на залучення моєї дитини до будь-яких робіт з прибирання чи чергування”, – уточнив Бондаренко.
Юрист додав, що учнів у жодному разі не можуть покарати за відмову від чергувань: “Якщо вчитель, зловживаючи владою чи авторитетом, змушує учнів прибирати, то може отримати догану”.
Фото: автор – alebloshka, Depositphotos
Обговорення