Напишіть нам

Всі теми

24 Квітня 2020

Як завершуватимуть навчальний рік у Києві – лист освітнього департаменту

Департамент освіти і науки Києва дав роз’яснення освітянам на батькам учнів, як завершити навчальний рік.

Відповідний лист опублікували на сайті департаменту.

Зокрема школам рекомендують:

  • здійснити підсумкове оцінювання у 2019-2020 навчальному році з урахуванням результатів очного навчання у першому семестрі, січні-березні 2020 року та результатів дистанційного навчання в період карантинних обмежень. Проведення для учнів будь-яких додаткових випробувань наприкінці навчального року, як “дистанційних перевірочних робіт, усних опитувань, не передбачено чинним законодавством;
  • виставити річні оцінки у класні журнали у період не пізніше 6 робочих днів після завершення другого семестру (відповідно до шкільних наказів про структуру 2019-2020 навчального року) та можливості фізичного повернення педагогічних працівників до приміщень закладів освіти;
  • прийняти до 1 линя педагогічною радою рішення про переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу;
  • перевести до наступного класу учнів, які з різних причин не були охоплені дистанційним навчанням у період карантину, та розробити для кожного з них індивідуальні навчальні плани щодо засвоєння пропущеного навчального матеріалу (індивідуальний навчальний план затверджується директором до початку наступного навчального року);
  • організувати роботу з такими дітьми за індивідуальним навчальним планом до 01.07.2020 у разі відкриття шкіл у червні 2020 року та фізичної присутності дитини в місті, підтвердження можливості перебування учня в дитячому колективі, а також згоди батьків.

“Таким чином, навчальні досягнення учнів можуть бути оцінені за поточний навчальний рік до кінця 2019-2020 навчального року. У разі неможливості повернення учня до закладу освіти в період до 01.07.2020, освоєння ним пропущеного матеріалу за індивідуальним навчальним планом буде забезпечено у 2020-2021 навчальному році, – наголосили у відомстві.

Також є окремі рекомендації щодо видачі свідоцтва досягнень, табелів та свідоцтва про базову середню освіту учням 1-10-х класів:

  • свідоцтва досягнень учнів 1-х, 2-х та 3-х (пілотних) класів, табелі навчальних досягнень учнів 3-8-х, 10-х класів заповнюються класними керівниками, самостійно, після проведення семестрового та річного оцінювання. Учням, які продовжують навчання у цьому закладі, вищезазначені документи надсилають в електронному вигляді з подальшим врученням оригіналу документа на початку нового навчального року;
  • річне оцінювання випускників 9-х класів, звільнених від ДПА, здійснюється на підставі результатів першого семестру, очного навчання упродовж січня-березня та результатів дистанційного навчання. Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти рекомендуємо завершити до 15 червня. Організувати видачу свідоцтв після ухвалення урядом рішень про зняття певних карантинних обмежень для здобувачів освіти та з дотриманням регламенту санітарно-епідеміологічної безпеки.

Водночас, після карантину пропонують організувати додаткові консультації для учнів 11-х класів із предметів, які вони обрали для проходження підсумкової атестації у формі ЗНО.

“Зважаючи на те, що після завершення карантинних обмежень необхідно дотримуватися чіткого регламенту санітарно-епідеміологічної безпеки, такі консультації можуть проводитись за наявності підтвердження задовільного стану здоров’я учня та створення відповідних умов для навчання (засоби індивідуального захисту, малими групами, забезпечення дистанції тощо)”, – додали у департаменті.

У листі також наголошено, що на початку наступного навчального року в школах не робитимуть вхідного оцінювання, “оскільки таке оцінювання не передбачено чинними нормативними актами”.

Якщо ваша дитина за будь-яких сімейних обставин не була охоплена дистанційним навчанням у період карантинних обмежень, вона буде переведена до наступного класу. Вчителі допоможуть їй опанувати пропущений навчальний матеріал за індивідуальним навчальним планом у період до 01.07.2020 (за умови повернення у приміщення шкіл та присутності дитини в місті), або у новому 2020-2021 навчальному році”, – зазначили у департаменті.

Приймати документи на вступ до 1-го класу почнуть після завершення карантинних обмежень для закладів освіти. Прийом документів на зарахування до 5-го та 10-го класів розпочнеться після видачі учням відповідних документів про освіту.

Водночас у листі наголошено, що школи мають до 12 травня розмістити на своїх сайтах інформацію про профілі навчання в старшій школі, кількість майбутніх 10-х класів, 5-х та додаткових 5-х класів.

Детальніше дивіться у документі нижче:

2282

Завантажити документ

Нагадаємо, уряд продовжив карантин до 11 травня. У МОН порадили школам готуватись до дистанційного завершення навчального року.

Раніше учнів 4-х та 9-х класів звільнили від державної підсумкової атестації.

Також у МОН пояснили, як вчителям заповнювати класні журнали під час карантину.

Дивіться наші матеріали про дистанційне навчання:

“Нова українська школа”

Фото: автор – IgorVetushko, Depositphotos

Підписуйтесь на наші Facebook та Viber


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення