Напишіть нам

Всі теми

24 Грудня 2019

Як отримати доплату вчителям, які пройшли сертифікацію – роз’яснення МОН

Міністерство освіти і науки дало роз’яснення місцевій владі щодо виплати надбавок вчителям, які пройшли сертифікацію.

Про це йдеться у листі № 1/9-772 від 19 грудня, опублікованому на сайті управління освіти Миколаївської міськради.

“Відповідно до частини четвертої статті 51, частини п’ятої статті 61 Закону України “Про освіту”, педагогічний працівник, який пройшов сертифікацію, отримує щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката. При цьому, строк дії сертифіката становить 3 роки з дати його видачі, зокрема виданого учасникам сертифікації у 2019 році – з 01.01.2020 до 31.12.2022.

Згідно з пунктом 39 Положення про сертифікацію педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1190, підтвердженням видачі сертифіката педагогічному працівникові є наявність відповідної інформації в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, яка може бути перевірена з використанням вебсайту державного підприємства “Інфоресурс”, – пояснили у міністерстві.

Також відомство рекомендує вчителям, які пройшли сертифікацію, написати заяву до керівників закладів щодо встановлення доплати.

Окрім того, сертифікація звільняє вчителів від проходження атестації.

“Привертаємо увагу до того, що успішне проходження вчителем процедури сертифікації (підтверджене відповідним сертифікатом) є достатньою підставою для ухвалення атестаційною комісією рішення про присвоєння вчителеві наступної кваліфікаційної категорії або підтвердження наявної вищої категорії без надання ним жодних додаткових документів чи проведення будь-яких заходів, пов’язаних із вивченням діяльності такого вчителя”, – наголосили у міністерстві.

Детальніше з роз’ясненнями можна ознайомитись у документі нижче.

1_9-772

Завантажити документ можна за цим посиланням.

Нагадаємо, пілотну сертифікацію успішно пройшли 705 вчителів початкової школи.

Читайте також “Першопрохідці: що кажуть про сертифікацію вчительки з Львівщини” та “Як я пройшла перший етап сертифікації – досвід учительки пілотного класу НУШ”

“Нова українська школа”

Фото: автор – AndreyBezuglov, Depositphotos

Підписуйтесь на наші Facebook та Viber


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення