2 353
0
Радниця міністерки освіти і науки Іванна Коберник вважає, що впровадження профільної школи покінчить з “нестерпною багатопредметністю”.
Про це вона сказала в інтерв’ю Фокусу.
“Впровадження профільної школи має нарешті покінчити з нестерпною багатопредметністю. Зараз старшокласники вивчають по 20, а іноді і більше предметів на рік. Що це таке, я знаю не з чуток, оскільки мій син – старшокласник“, – переконана радниця керівниці МОН.
Вона зазначила, що реформа профільної школи має стартувати у 2027 році. Вона передбачає навчання протягом трьох років (10-12 класи) та розподіл на академічну та професійну. Перша передбачатиме підготовку до здобуття вищої освіти, друга – що випускник уже матиме фах.
“Особисто я хотіла б, щоб це сталося раніше, але надії мало. Адже потрібно сформувати мережу профільних шкіл (ліцеїв), а також написати Державний стандарт старшої профільної школи, нові програми і підручники.
У цьому питанні буде нелегко досягти консенсусу: досі закінчилися невдачею практично всі спроби полегшити програми середньої та старшої школи. Автор кожної програми вважає свій предмет найголовнішим і сприймає як знищення науки спроби забрати хоч кілька годин, наприклад, на вивчення будь-якої теми або літературного твору“, – додала Коберник.
За її словами, поки аргументи про те, що людина фізично не може вивчати все, залишаються непочутими.
Нагадаємо, у МОН запевнили, що найближчим часом Кабмін подасть законопроект “Про повну загальну середню освіту” у Верховну Раду.
Фото: Pixabay
Обговорення