6 296
0
Кабмін ухвалив рішення, що за невитрачену частину цьогорічної субвенції на інклюзивну освіту можна буде купити засоби корекції психофізичного розвитку.
Про це повідомила прес-служба МОН.
“На 2017 рік уряд вперше виділив цільову освітню субвенцію на інклюзивну освіту – 209,4 млн гривень. Відповідно до законодавства, більша частина субвенції – не менш як 80% – мала йти на проведення додаткових корекційно-розвиткових занять, а менша – не більш як 20% – на купівлю засобів корекції, дидактичного матеріалу тощо. Якщо ж у місцевому бюджеті залишилася певна частина субвенції, то 2017-го її всю можна використати саме на дозакупівлю потрібного корекційного обладнання“, – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Крім цього, уряд змінив можливий розподіл субвенції – тепер на обладнання можна витрачати до 35%. Також тепер можна закуповувати засоби корекції для спільного користування, якщо в навчальному закладі буде кілька дітей з однаковими нозологіями.
МОН розробить Типовий перелік спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку для дітей з особливими освітніми потребами.
“На наступний рік уже заплановано збільшення цільової субвенції більш ніж вдвічі – в проект бюджету вона закладена на рівні 504 мільйони гривень. Ця субвенція має заохочувати місцеві органи покращувати можливості інклюзивної освіти“, – зазначила Гриневич.
Раніше Кабмін спростив процедуру створення інклюзивних класів. Тепер відкрити такий клас можна на підставі заявки батьків або інших законних представників дитини з інвалідністю, висновку психолого-медико-педагогічної консультації та за підтримки відповідного органу управління освітою.
Також МОН пояснило, що зміни в інклюзивній освіті закладені в новому законі “Про освіту” набули чинності.
Фото: автор – Lisitsa_, Depositphotos
Обговорення