Напишіть нам

Всі теми

31 Серпня 2018

У МОЗ пояснили, чому шкільні лінійки шкодять здоров’ю та як вберегти дітей

Міністерство охорони здоров’я рекомендує не проводити шкільні лінійки, проте, якщо їх не уникнути, дає поради щодо мінімізації ризиків для здоров’я.

Про це повідомила в.о. міністерки охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

На переконання Супрун, шкільні лінійки – “пережиток совєтської традиції”, і в розвинених країнах такої практики немає. До того ж, лінійки шкідливі для здоров’я дітей.

“Щороку читаємо новини про те, що діти непритомніють на шкільних лінійках. При чому неважливо, чи проводяться вони на вулиці, чи у приміщенні. Адже натовп людей, стояння на одному місці, спека чи задуха погано впливають на здоров’я.

У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватись дезорієнтованою. Так само не додасть здоров’я стояння під дощем поянює керівниця МОЗ.

Вона наголошує, що ультрафіолетові промені від сонця є небезпечними для здоров’я у будь-яку погоду. Всього 15 хвилин під їхнім прямим впливом збільшує ризик виникнення раку шкіри та деяких порушень зору. На жаль, тінь від дерев, парасольок, тентів тощо не забезпечує повного захисту від сонця.

Окрім фізичних негараздів від лінійок, вони також не на користь психічному здоров’ю. Скупчення незнайомців та ще й з не зовсім зрозумілою метою викликає у дітей стрес, особливо в наймолодших школяриків. Тож МОЗ України однозначно не рекомендує проводити лінійки. Хіба не краще замінити їх цікавими, інтерактивними уроками? додала Супрун.

Якщо ж лінійки не уникнути, то, щоб мінімізувати ризики для здоров’я, треба:

  1. Подбати про захист від пекучого сонця та теплової травми. Якщо це неможливо  максимально обмежити час лінійки. Подбайте, щоби в школярів був доступ до питної води. А також поруч був медпрацівник, який може надати першу допомогу в разі потреби.
  2. Гарним способом зменшення рівня стресу є попереднє знайомство дітлахів. Навіть якщо це вже не першачки, перед початком офіційного заходу варто зібратись разом, познайомитись з новачками, поділитись літніми враженнями чи зробити завдання, яке зміцнює команду.
  3. Перед лінійкою добре дати дітям можливість порухатись та наговоритись. А в самому процесі дозволити школярам активно долучитися, наприклад, робити руханку.
  4. Також варто пояснити дітлахам навіщо потрібен подібний захід та яка роль їхнього класу в ньому. Це може бути й підтримка менших, і виступ, і вітання промовців. А ще, спроба пояснити мету дітям часто допомагає саме дорослим усвідомити непотрібність, та, подекуди, й безглуздість окремих справ та ідей.

Нагадаємо, у Львові відмовляються від традиційних лінійок до 1 вересня.

Фото: автор – orestligetka.ukr.net, Depositphotos


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення