3 193
0
Сумська область практично освоїла всі кошти, виділені на обладнання перших класів Нової української школи.
Про це повідомив “Спецкор”.
З урахування дофінансування Сумщина вже освоїла 36,43 мільйона гривень – 25,224 мільйона область отримала з державного бюджету.
“Область закупила дидактичних матеріалів на понад 10 мільйонів гривень; меблів – на таку ж суму; комп’ютерного обладнання – на 5 мільйонів 45 тисяч гривень. Ми почали готуватися до реформи ще з осені минулого року”, – розповіла директорка департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторія Гробова.
Райони, об’єднані територіальні громади та міста регіону зі своїх бюджетів додавали від 10 до 30%. Наприклад, Суми додали 5,891 мільйона гривень, Роменський район – 3,659 мільйона, Тростянецька ОТГ – 858 тисяч.
Проте обладнати 1 класи до початку навчання можуть встигнути не всі міста області. Проблеми є у Глухова та Конотопа.
“Глухів співфінансування мав виділити більше 278 тисяч гривень, а Конотоп – понад 640 тисяч. У першому місті сесія міськради таки відбулась нещодавно, і провести реформу вони вже можуть. Питання в тому, чи встигнуть до 1 вересня – доки завершаться всі тендери на закупівлю відповідного обладнання та дидактичних матеріалів.
А от з Конотопом – реальна проблема. Там бюджет взагалі не ухвалений досі, і вони не освоїли навіть освітню субвенцію. Зрозуміло, що реформа у Конотопі працюватиме за держстандартом, але питання нового освітнього середовища, тобто обладнання класів та забезпечення учнів всім необхідним – не вирішене. І звідки вони братимуть кошти, я не знаю”, – наголосила Гробова.
Зазначимо, що “Нова українська школа” звернулася до всіх областей щодо освоєння коштів на обладнання 1 класів. Невдовзі ми опублікуємо отриману інформацію.
Нагадаємо, субвенція НУШ складає 1,38 мільярда гривень. З цих грошей 386,5 мільйона гривень виділяється на підвищення кваліфікації вчителів, ще 998,7 мільйона – на оснащення початкових класів.
Окрім того, постанова Кабміну від 4 квітня передбачає дофінансування субвенції НУШ з місцевих бюджетів. Пропорції фінансування між субвенцією НУШ та місцевими бюджетами складають: для міст обласного значення – 70% на 30%; для ОТГ – 90% на 10%; для сільської, гірської та території на лінії зіткнення – 95% на 5%.
Фото: автор – AndreyPopov, Depositphotos
Обговорення