Напишіть нам

Всі теми

28 Квітня 2018

Школа насамперед не для вчителя, а для дитини – Гриневич про створення опорних шкіл

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зазначила, що створення опорних шкіл необхідне для підвищення якості освіти.

Про це вона сказала в ефірі телеканалу “Прямий”.

“Наша ідея така: початкова школа має бути якнайближче до місця проживання дитини. Тому там, де є діти молодшого шкільного віку, ми не йдемо на жодне закриття шкіл. Нема чого дитину кудись возити, якщо тут є школа”, – наголосила керівниця МОН.

Також вона сказала, що можуть зберігатися базові школи. Але щоб надати якісну освіту для старшокласників, необхідно створювати опорні школи.

“У нас до минулого навчального року в 30% 10 класів сільських шкіл навчалися не більше десяти учнів. Уявіть собі, що один вчитель читає п’ять предметів, вчитель фізкультури читає англійську і фізику. Про яку якість освіти можна говорити?” пояснила Гриневич.

Вона додала, що створення опорних шкіл призводитиме не лише до підвищення якості освіти, а й до оптимізації видатків. Міністр зазначила, що в середньому на одного учня витрачається 11 тисяч гривень у рік, тоді як в школах, де мало учнів,  може знадобитись 2530 тисяч.

“Я дуже люблю і поважаю вчителів. Сама з вчительської родини. Мені би хотілося допомогти всім вчителям, тому ми займаємось підвищенням зарплатні. Але школа є не для вчителя – школа є для дитини. Тому якщо в інтересах просто того, щоб зберегти роботу вчителя в селі, де він мешкає, мають там навчатися діти і тому підіймається такий крик – так бути не може”, – наголосила Гриневич.

Нагадаємо, в Україні вже відкрили близько 500 опорних шкіл.

Фото: автор  libellule789, Pixabay


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення