Напишіть нам

Всі теми

5 Жовтня 2018

Паперової роботи на 22% менше – набула чинності інструкція з діловодства шкіл

5 жовтня набула чинності нова інструкція з діловодства для шкіл, яка скорочує паперову роботу педагогів на 22%.

Нова інструкція затверджена наказом МОН №676 від 25 червня, повідомили на сайті міністерства.

Тепер інструкція є типовою, тому кожна школа розроблятиме власну на її основі. У МОН переконані, що це дозволить школам організувати діловодство з урахуванням своїх особливостей та убезпечитись від надмірних вимог органів управління освітою.

Необов’язковими стають плани роботи класних керівників, вихователів, бібліотекарів, методичних об’єднань, гуртків, спортивних секцій, поурочні плани, що складались на основі календарно-тематичних. Тепер такі документи можуть створюватись тільки за рішенням педагогічної ради закладу освіти. До того ж, вони можуть мати довільну форму та структуру.

Так само довільну форму передбачено і для календарно-тематичних планів. Основною вимогою до цих документів залишається відповідність навчальній програмі. Також під час складання планів має бути забезпечена автономія та академічна свобода вчителя.

Окрім того, вилучено положення щодо створення документів за допомогою табуляторів, машинописного способу зазначення виду документа, фіксації створених документів на магнітних носіях, а також вимогу щодо зберігання усієї ділової документації у спеціально обладнаних шафах.

Водночас, скорочується термін зберігання деяких документів. Так, накази з адміністративно-господарських питань та з кадрових питань особового складу тимчасового зберігання мають зберігатися усього 5 років.

З новою інструкцією повністю можна ознайомитись у документі нижче. Читайте також пояснення МОН за цим посиланням.

Завантажити документ можна за цим посиланням.

Фото: автор – JuralMin, Pixabay


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення