Напишіть нам

Всі теми

11 Серпня 2020

Науковці знайшли плагіат в статті Шкарлета, яка увійшла до його докторської

У статті т.в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, яка увійшла до його дисертації, виявили плагіат.

Це показав новий аналіз сайту “Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях”, який ведуть українські науковці, зокрема, для боротьби із плагіатом в наукових роботах.

Цього разу плагіат знайшли у статті, яка в авторефераті докторської дисертації Шкарлета значиться у розділі “Статті у наукових фахових виданнях” під №35 і має назву: Шкарлет С. М. Теоретичні основи формування економічної безпеки підприємств // Сіверянський літопис. – 2007. – №4. – С. 161–171.

“Основний матеріал статті Шкарлета викладений на с. 163–170. Збіги з чужими працями виявлені на с. 164–170, тобто на 7 сторінках з восьми, що становить 87,5%.

І якщо ця стаття разом з іншими, які теж потребують перевірки, лягла в основу докторської дисертації Сергія Шкарлета, то чого вартує ця докторська?” – зазначають автори аналізу Юрій Бойко та Василь Садовий.

Аналіз показав збіги з такими джерелами:

1. Гончаренко Л. П. Процесс обеспечения экономической безопасности предприятия // Справочник экономиста, 2004, №12 (оригінал тут; архівна копія тут; для зручності посилань на сторінки тексту цю інтернет-публікацію збережено у *pdf, який можна завантажити звідси).

2. Економіка підприємства: Підручник / За ред. С. Ф. Покропивного. – К.: КНЕУ, 1999. (розділ 18 можна прочитати тут).

Детально з аналізом праці Шкарлета можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, Шкарлета неодноразово звинувачували у плагіаті – він ці звинувачення відбиває. Він також вважає, що за плагіат в Україні не можна отримати покарання.

“А яке там може бути сьогодні, згідно з законодавством, покарання? У нас що: визначені якісь нормативи? Визначені якісь взагалі рішення по плагіату? Сьогодні це взагалі такий предмет спекуляцій, цей плагіат”, – казав він в інтерв’ю Радіо Свободі.

Прем’єр Денис Шмагаль вважає голослівними звинувачення Шкарлета в плагіаті. Втім, 3 липня з трибуни Верховної Ради він заявив, що уряд проводить розслідування щодо плагіату в роботах Шкарлета, яке ініціював сам т.в.о. міністра. Поки жодних результатів такої перевірки не оприлюднювали.

На перевірці наукових робіт Шкарлета на плагіат наполягає також Український католицький університет.

Фото: автор – airdone, Depositphotos

Підписуйтесь на наші Facebook та Viber


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення