10 866
0
Міністерство освіти і науки планує запустити замість атестації сертифікацію вчителів, яка відбуватиметься у формі ЗНО.
Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич в інтерв’ю УНІАН.
Спершу сертифікація та атестація вчителів існуватимуть паралельно.
“Тому що атестація – це той процес, який зараз в обов’язковому порядку щоп’ять років проходить кожен учитель. Ми його не зупиняємо, а зараз, відповідно до вимог НУШ, працюємо над змінами правил цієї атестації, змінами вимог до вчителя. Поки що атестація буде”, – пояснила Гриневич.
Сертифікація орієнтовно має розпочатись у 2019–2020 роках.
“Це ЗНО учителя з елементами моніторингу його роботи на місці. Спочатку сертифікація буде добровільною. І якщо вчитель проходить цю сертифікацію, то він отримує двадцятивідсоткову надбавку – раз, а, по-друге, на нього лягає зобов’язання ділитися своїм професійним досвідом з іншими вчителями. Таким чином ми хочемо виявити найкращих учителів, які повинні бути носіями практик НУШ”, – розповіла керівниця МОН.
Тести для сертифікації будуть зроблені за принципом ЗНО. Вони міститимуть такі компоненти:
Тести проводитиме Український центр оцінювання якості освіти. Згодом Держслужба якості освіти здійснюватиме моніторинг роботи вчителя за певними критеріями на місці, у школі та в класі.
“На основі цього будується висновок про те, чи пройшов сертифікацію цей учитель, чи ні. Ця сертифікація буде автоматично зараховуватися як атестація“, – зазначила Гриневич.
З часом МОН планує повністю замінити атестацію на сертифікацію.
“Це не буде ні наступного року, ні через рік. Це буде так, як колись запроваджувалося ЗНО для дітей: упродовж кількох років воно було добровільним, відпрацьовувався, дуже добре налагоджувався механізм – і лише після того ми запровадили його на національному рівні”, – розповіла міністр.
Фото: автор – kreatikar. Pixabay
Обговорення