Напишіть нам

Всі теми

7 Вересня 2018

МОН: Батьки не мусять платити за групи подовженого дня

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що групи подовженого дня співфінансують держава та місцева влада.

Про це йдеться у роз’ясненнях міністерства на звернення про начебто зміну порядку фінансування груп подовженого дня, опублікованому на сайті МОН.

“У групі подовженого дня з учнями працює вихователь відповідно до щоденного плану його роботи. Посада вихователя віднесена до Переліку посад педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 14.06.2000 № 963. Оплата праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, у тому числі і вихователів груп подовженого дня, здійснюється за рахунок освітньої субвенції”, – пояснюється у МОН.

Так само оплачується праця вихователя дитсадка.

Водночас, належні умови для навчання повинен забезпечити засновник закладу освіти – зазвичай це місцева влада.

“Тобто, саме на засновника покладено здійснення організації роботи групи подовженого дня: наявність необхідної матеріально-технічної бази; забезпечення умов для організації харчування та денного відпочинку (сну) учнів; організації дозвілля учнів тощо”, – зазначили у міністерстві.

Окрім того, новий порядок передбачає, що групи подовженого дня можуть фінансуватися з інших не заборонених законом джерел. Так, наприклад, батьки можуть робити благодійні внески для таких груп.

“Батьки можуть, але не зобов’язані це робити. І їх ніхто не має права до того силувати. Натомість, у держави і засновника зобов’язання є”, – наголосив генеральний директор директорату дошкільної та шкільної освіти Андрій Осмоловський.

Нагадаємо, чинності набув новий порядок створення груп подовженого дня.

Фото: Pixabay


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення