9 948
3
Освітній закон дозволяє місцевій владі передати функції районних управлінь освіти іншим органам, а самі управління закрити.
Про це сказала радниця міністерки освіти Іванна Коберник в ефірі “Еспресо”.
За словами радниці, районні управління вимагають від учителів таку кількість звітів, що це займає майже весь їхній час. При цьому ця звітність у більшості випадків не йде далі самих управлінь. Новий закон забрав таку можливість управлінь для контролю школи.
“Ми розуміємо, що райуправління так просто від цього не відмовляться і будуть намагатися вигадати якийсь свій місцевий контроль. Але місцевим органам влади також дано право не створювати в себе районні управління освіти. Вони можуть передати функції забезпечення шкіл іншому органу”, – наголосила Коберник.
Вона зазначила, що в Україні вже чимало місцевих влад скористались цим правом. Наприклад, у Дніпрі розпущені райуправління освіти.
На думку радниці, позбавлення контролю над школами з боку райуправлінь дасть учителям більше академічної свободи для того, щоб вони могли більше працювати над самоосвітою, вивчати нові методики та приділяти більше часу дітям.
Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила новий закон “Про освіту”. За таке рішення проголосували 255 депутатів. 28 вересня закон набув чинності. Згідно з законом, значна частина функцій управлінь освіти передана закладам освіти або взагалі скасована (наприклад, атестація шкіл).
“Нова Українська Школа”
Фото: автор – Samuel Zeller, Unsplash
Обговорення