Напишіть нам

Всі теми

15 Травня 2020

Обласні та міські влади можуть подати заявку на оснащення навчальних кабінетів та STEM-лабораторій – як це зробити

Обласні та Київська міська держадмінітрації можуть до 13 червня подати заявку на оснащення навчальних кабінетів та STEM-лабораторій у школах та закладах профтехосвіти.

Набув чинності порядок та умови погодження відповідних пропозицій, повідомили на сайті МОН.

Заявки можуть подавати:

  • заклади спеціалізованої освіти наукового профілю;
  • заклади освіти з кількістю 10-11 класів – 6 і більше;
  • опорні заклади освіти з кількістю 10-11 класів – 4 і більше;
  • заклади освіти з кількістю учнів у 5-11 класах 600 і більше;
  • опорні заклади освіти з кількістю учнів у 5-11 класах 200 і більше;
  • заклади професійної (професійно-технічної) освіти з кількістю учнів, що здобувають повну загальну середню освіту, 400 і більше.

Оснащуватимуть заклади із розрахунком 1-5 STEM-лабораторій на Київ або одну область. Водночас, у закладах профтеху можуть обладнати не більше 1 лабораторії на регіон.

“Це можливість для закладів освіти забезпечити учнів необхідним обладнанням і зробити освітній процес якіснішим. Адже роблячи акцент на практичних здібностях, школярі можуть розвивати силу волі, творчий потенціал, гнучкість та освоювати навички командної співпраці. Закликаємо державні адміністрації подавати пропозиції та розвивати заклади освіти на місцях“, – закликала очільниця МОН Любомира Мандзій.

До листів з пропозиціями необхідно додати перелік обладнання, яке планується закупити для кожного закладу освіти, вказаного у пропозиціях. Обладнання необхідно зазначати з точною відповідністю позиціям типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій.

У пропозиції слід розміщувати заклади освіти за пріоритетністю. Зазначати найменування закладів необхідно відповідно до відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань

Під час визначення закладів для оснащення обладнанням слід враховувати загальну кількість учнів у закладі станом на дату подання пропозицій, освітні програми, що реалізує заклад, наявне матеріально-технічне забезпечення. Якщо заклад освіти має статус опорного, про це необхідно зазначити окремо, вказавши в дужках “опорний”.

Загальна вартість засобів навчання та обладнання не може перевищувати виділений відповідному місцевому бюджету обсяг коштів освітньої субвенції, затвердженої розпорядженням уряду №1109-р від 27 листопада 2019 року.

Обласні, Київська міська держадміністрації (не департаменти (управління) освіти і науки) повинні надіслати пропозиції та додатки до них через систему електронного документообігу з накладанням КЕП або у паперовому вигляді на адресу МОН (м. Київ, просп. Перемоги, 10).

Пропозиції (у форматах *docx і *pdf) та додатки до них (у форматі *pdf) необхідно надіслати на електронну адресу stem@mon.gov.ua.

Нагадаємо, МОН затвердило типовий перелік обладнання для природничих кабінетів та STEM-лабораторій.

Фото: автор – IgorVetushko, Depositphotos

Підписуйтесь на наші Facebook та Viber


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення