2 372
0
Міністерство цифрової трансформації запустило чат-бот “Кіберпес”, який розповідає про можливі дії дітей, батьків та вчителів у випадку кібербулінгу.
Про це повідомили на сайті міністерства.
Бот доступний у Telegram та Viber. У ньому можна дізнатись, як самостійно видалити образливі матеріали із соціальних мереж, а також куди звертатись по допомогу.
“Випуск чат-боту – це лише перший крок до створення комплексного інструменту захисту дітей від кібербулінгу онлайн та отримання комплексних послуг для скарг на кібербулінг-матеріали”, – зазначили у міністерстві.
Чат-бот дає таку інформацію:
“За даними ЮНІСЕФ, третина опитаних підлітків в Україні ставали жертвами онлайн-булінгу, а кожен п’ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття.
В Україні більше половини молодих людей вважають, що проблему кібербулінгу може вирішити сама молодь. Тому один із ключових висновків, які можна зробити з отриманих відповідей, – необхідно активно залучати молодь і дітей та налагоджувати з ними партнерство”, – зазначає голова ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер.
Чат-бот створений у співпраці та за інформаційної підтримки ЮНІСЕФ в Україні, Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції.
Читайте також “Не ігнорувати і не забороняти: як захистити дітей від кібербулінгу”
Нагадаємо, Мінцифра створила для підлітків освітній серіал про кібербулінг.
Також учнів запрошують на конкурс фото і відео про довкілля, булінг та безпеку на дорозі.
Ілюстрація: Мінцифра
Обговорення