Напишіть нам

Всі теми

28 Травня 2019

Гриневич закликала школи відмовитись від повітряних кульок на випускному

Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич закликала приєднатись до флешмобу #ековипускний та відмовитись від повітряних кульок на останньому дзвонику.

Про це вона написала на своїй fb-сторінці.

“Я сама про це раніше не думала, але UAnimals привернули мою увагу: щороку наприкінці навчального року ми випускаємо в небо повітряні кульки, які забруднюють наші водойми, шкодять тваринам та планеті загалом.

Я ділюся сама і закликаю всіх вас приєднатися до флешмобу #ековипускний. Його суть – відмовитися від використання повітряних кульок під час свят у школах, а також зробити пост і розповісти про 5 причин, чому іншим випускникам, директорам, вчителям та закладам варто це зробити”, – закликала Гриневич.

Керівниця МОН назвала такі 5 причин відмови від повітряних кульок:

  1. Повітряні кульки можуть подолати відстань в тисячі кілометрів, забруднюючи найвіддаленіші і незаймані куточки нашої країни;
  2. Термін розкладання кульок – від 4 років, а капронових стрічок – понад 100 років. Цього достатньо, щоб нашкодити тваринам, яких дуже приваблює яскраве забарвлення кульок. У результаті птахи часто заплутуються в стрічках і не можуть більше літати, а наземні тварини ковтають залишки куль.
  3. Багато тварин не здатні відрізнити їжу від сміття, тому вони можуть випадково проковтнути предмети, які завдадуть їм шкоди. Коли тварина проковтує повітряну кульку, вона може блокувати її кишковий тракт та призвести до смерті.
  4. Латексні кульки забруднюють річки та небезпечні насамперед для тварин, а ось вироби з фольги можуть призвести до відключення електроенергії і спровокованих іскрою пожеж.
  5. З огляду на ці наслідки, в деяких регіонах Великобританії, Австралії та США запуск кульок заборонений законодавством.

Як альтернативу кулькам, міністерка запропонувала випускним класам посадити дерево з іменною табличкою або встановити лавку в парку біля школу.

Нагадаємо, Інститут мовознавства імені Олександра Потебні опублікував нову редакцію правопису.

Фото: Pixabay


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення