Напишіть нам

Всі теми

3 Червня 2019

Гриневич: Досягнення реформи – зміна ставлення батьків і вчителів одне до одного

Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич вважає, що один з найбільших результатів реформи освіти – зміна ставлення батьків та вчителів одне до одного.

Про це вона сказала в інтерв’ю “Новій українській школі”.

Досягненням реформи очільниця МОН називає зміну комунікації у школі між вчителями, учнями та батьками.

Я беруся стверджувати, що є вже частина вчителів і батьків, в яких ставлення одне до одного змінилися. І це, мабуть, найбільше досягнення реформи, – переконана Гриневич.

На її думку, також позитивний результат реформи – впровадження педагогіки партнерства і зміна методичних підходів, за якими вчитель працює з дітьми.

“Це змінило ставлення до дітей і ставлення батьків до вчителя. Уже сьогодні батьки кажуть, що відчувають відкритість вчителів до дітей. Це ціннісні речі, які найважче змінювати. Одна річ – купити меблі, навчальні матеріали. Це коштує, звісно, грошей, але це значно простіше, аніж змінити цінності”, – сказала очільниця МОН.

Гриневич хотіла би, щоб зміни відбувалися швидше. Проте, за її словами, для цього не вистачає людських та грошових ресурсів.

“Ми й так вкладали в школу більше, ніж у будь-які часи незалежності. Але для того, щоб така широкомасштабна реформа йшла, було б добре її починати з 1-го, 5-го і з 10-го класу одночасно. Ми, до речі, зараз працюємо зі Світовим банком, щоб залучити додатковий ресурс на запуск профільної школи раніше“, – розповіла вона

Втім, міністерка поки не може назвати строки, коли стане можливим залучення грошей Світового банку.

Більше читайте у нашому інтерв’ю з Лілією Гриневич.

Фото: автор – racorn, Depositphotos


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення