Напишіть нам

Всі теми

6 Лютого 2018

ДПА після 4-го класу проводитиметься виключно для моніторингу – лист МОН

Державна підсумкова атестація після четвертого класу відбуватиметься з двох предметів та буде лише для моніторингу якості освіти.

Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки “Про організоване завершення 2017/2018 н.р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти” № 1_9-66, пише преc-служба МОН.

При переході до 5-го класу діти писатимуть ДПА у формі контрольних робіт з української мови (передбачає оцінювання результатів навчання одразу з української мови та читання) і математики. Попередні роки четверокласники писали ДПА з трьох предметів, адже знання з української мови і читання перевірялися в межах двох різних контрольних робіт“, – зазначили в міністерстві.

Завдання для контрольних робіт складатимуть вчителі, а школи самі обиратимуть дати проведення іспитів.

Також у школах із викладанням мовою національних громад за бажанням батьків та школи діти можуть додатково складати іспити з третього предмету – рідної мови учнів.

МОН також підкреслює, що результати ДПА не враховуються під час виставлення річних оцінок з предметів, з яких учень проходив атестацію. Тобто оцінки за ДПА виставляються у табелі учня в окремій колонці і не впливають на оцінки за семестри чи рік“, – наголосили у відомстві.

Учні після 9-го класу складатимуть ДПА з трьох предметів: української мови, математики та одного предмету за вибором педагогічної ради школи (це, зокрема, може бути іноземна мова, історія України, всесвітня історія, правознавство (практичний курс), географія, біологія, хімія, фізика або інформатика). У закладах національних громад третім предметом може бути рідна мова меншини або інтегрований курс “Література”.

Після 11-го класу учні складають атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів: перший (обов’язковий) – українська мова та література; другий (на вибір) – історія України або математика; третій – будь-який предмет на вибір випускника.

Також випускники шкіл національних громад можуть здавати четвертий іспит ДПА із своєї рідної мови. Такі іспити відбуватимуться у школі за складеними вчителями завданнями.

Детальніше про ДПА для випускників можна прочитати на сайті Українського центру оцінювання якості.

Усі завдання для іспитів вчителі складають на основі затверджених МОН орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань. Після цього завдання має затвердити керівник закладу.

Фото: pexels.com


29 Вересня 2020
10.52
29 Вересня 2020
Тест 10.00
25 Вересня 2020
Тестовая запись
23 Вересня 2020
Тест 14.52

Обговорення