8 860
0
Офіс освітнього омбудсмена провів онлайн-опитування батьків щодо дистанційного навчання.
Його результати освітній омбудсмен Сергій Горбачов презентував під час Онлайн-EdCamp 2020.
В ньому взяли участь 8056 респондентів. Як зазначив Горбачов, опитування не можна вважати репрезентативним, оскільки його провели лише серед тих, хто має доступ до інтернету.
“Ми поставили запитання “Чи змінилося ваше ставлення до вчителя під час карантину?”. Відверто кажучи, ми очікували менш оптимістичних результатів. Але ми бачимо, що 27% покращили своє ставлення. Це означає, що вони цінують те, що людина працює у новому форматі“, – переконаний освітній омбудсмен.
Також майже 20% батьків погіршили своє ставлення, а понад 46% свого ставлення не змінили.
“Я у цих результатах вважаю дуже важливий сенс – нема загального ставлення до вчителя. Є ставлення до конкретної людини, конкретного професіонала – до людини, яка або виконує свою роботу якісно і має довіру дітей і батьків, або не виконує якісно і відповідно має негативний результат“, – вважає Горбачов.
Лише 1% батьків повідомили, що дитина не продовжила навчання під час карантину.
67% опитаних батьків допомагають дітям у навчанні під час карантину, частково допомагають – 25%, зовсім не допомагають – менше 7%.
Половина опитаних не вважає дистанційне навчання повноцінною заміною звичайного навчання. Водночас, незадоволені навчанням дитини під час карантину 27% батьків, решта – задоволені або частково задоволені.
Найпопулярнішим месенджером для спілкування вчителів з учнями став Viber – ним користуються 94% педагогів.
Найбільш популярні платформи для проведення дистанційного навчання – Google Classroom (47%) та Zoom (38%).
Також на слайді нижче можете прочитати пропозиції батьків щодо навчання під час карантину. Серед них – забезпечити школи технікою, навчити безпеці в інтернеті та забезпечити психологічну підтримку дітей, вчителів та батьків.
Також нижче можете переглянути інфор
Окрім того, Державна служба якості освіти завершила свої опитування батьків, учнів, вчителів та директорів шкіл щодо дистанційного навчання.
Про це повідомили на сайті служби.
В опитуваннях взяли участь 211 878 осіб:
“Аналітичний звіт буде оприлюднений на офіційному вебсайті служби після оброблення результатів анкетування. Та вже зараз можливо зауважити, що опитування викликало великий інтерес у батьків, старшокласників і педпрацівників. Зокрема, у ньому взяли участь більше 25% директорів шкіл України“, – зазначили у службі.
Нагадаємо, сайт НУШ збирає запитання про роботу інклюзивних класів під час карантину, на які відповідатимуть експерти під час відеотрансляцій на нашій фейсбук-сторінці.
Титульна ілюстрація: Офіс освітнього омбудсмена
“Нова українська школа”
Обговорення