16 241
0
Міністерство освіти і науки пояснило, що Колегія міністерства затверджує лише типові освітні програми, авторські та експериментальні ж цього не потребують.
Про це повідомили на сайті МОН.
У міністерстві зазначають, що авторським програмам потрібно отримати експертний висновок від Державної служби якості освіти для того, щоб навчати школярів за новим Держстандартом.
“Міністерство освіти і науки наголошує, що відповідний висновок потрібен виключно для використання програм для навчання школярів, які підуть в 1-й клас у вересні 2018 року.
Для школярів, що вже навчаються за відповідними програмами, нічого не змінюється, адже вони продовжують навчання за старим стандартом. Так само авторам програм не потрібно отримувати жодного додаткового експертного висновку, вони можуть продовжувати роботу з обраними ними програмами“, – пояснили у відомстві.
Експертиза передбачатиме перевірку програм на відповідність новому освітньому стандарту. Ця процедура передбачена новим законом “Про освіту”.
Для отримання експертного висновку МОН радить звернутися до Держслужби якості освіти, зокрема, авторам:
Нагадаємо, 21 лютого Кабінет міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти, за яким учитимуться перші класи Нової української школи в наступному навчальному році.
22 лютого Колегія МОН затвердила 26 навчальних програм для 1–2 класів, з яких 24 – для національних меншин і корінних народів.
Фото: автор – pressmaster, Depositphotos
Обговорення