1 513
0
Пілотування інтегрованих курсів у старшій школі триватиме не менше двох років, оскільки має пройти цикл 10–11 класів.
Про це розповів заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей в інтерв’ю “Новій українській школі”.
“[Пілотування інтегрованих курсів триватиме] мінімум два роки, бо має пройти цикл 10-11 класи. Він може тривати й більше. Ми домовилися, що ці експериментальні програми з природничих наук – це не буде масово, ми не будемо друкувати для них підручники за бюджетні кошти. У них будуть електронні матеріали“, – зазначив Хобзей.
Пілотуватимуться два курси: для гуманітарних класів – природничий, а для математичних – історичний. МОН хоче розпочати апробацію цих курсів вже з наступного року.
На думку Хобзея, природничий курс після першого року пілотування має поширитися не на п’ять-шість, а на сто шкіл.
“Тоді нам буде легше готувати курси для трирічної профільної школи. Якщо ж курси залишаться в малій кількості шкіл, тоді це не та дорога, якою треба йти“, – зазначив заступник міністра.
Хобзей підкреслив, що МОН не відмовиться від ідеї інтегрованих курсів в старшій школі.
“Це загальні тенденції, які є в інших освітніх системах. У жодній системі з добрими результатами [освіти] немає такої великої кількості предметів“, – підкреслив Хобзей.
Більше про профільну школу читайте в інтерв’ю “Нової української школи” із Павлом Хобзеєм.
Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила новий закон “Про освіту”. За ним, зокрема, передбачається перехід на 12-річну середню освіту не пізніше 2027 року. Проте у МОН планують запровадити старшу школу за новим законом раніше – планується 2023 року.
Раніше міністр освіти і науки Лілія Гриневич розповідала, для чого потрібно збільшити навчання в школі на один рік.
Також із запровадженням 12-річного терміну навчання в загальноосвітніх школах МОН планує скоротити термін навчання на бакалавраті до трьох років.
Фото: pexels.com
Обговорення