1 794
0
На думку освітнього експерта Українського інституту майбутнього Миколи Скиби, контролювати цільове використання виділених на школу коштів, насамперед, мають батьки.
Про це він сказав в ефірі “Громадського радіо”.
“Першим контролером є батьки“, – зазначив Скиба.
Він додав, що новий освітній закон також дає право проводити моніторинг громадським організаціям. Поки що не прописана процедура громадської інспекції, але, на думку експерта, той пул нормативно-правових актів, який розписало МОН, стосуватиметься і громадської інспекції.
“Але батьки першими мають побачити, відчути і зауважити, що варто і що не варто. Єдине питання – наскільки самі батьки знають, що таке якісний простір. Тому я закликаю, відкрити публікації, подивитися, як виглядає школа в Сінгапурі, Фінляндії, Швеції, Данії. Коли будуть щось пропонувати, то як батьки зауважте: можливо, не треба ще більший дюйм плазми, а потрібні конструктори, ігри, які будуть допомагати відчувати застосування знань, які даються у школи“, – підкреслив Скиба.
Нагадаємо, у бюджеті на 2018 рік, який Верховна Рада ухвалила 7 грудня, передбачено 61,3 мільярда гривень субвенції на освіту, що майже на 11 мільярдів більше, ніж у бюджеті 2017 року.
Окремо виділена субвенція в розмірі 1,37 мільярда гривень для забезпечення “якісної, сучасної та доступної” освіти в “Новій українській школі”
Фото: pexels.com
Обговорення