2 595
0
У Міністерстві освіти і науки вважають, що додатковий рік дасть можливість старшокласникам не ходити до репетиторів, а отримувати поглиблене навчання необхідних предметів у старшій школі.
Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич в ефірі телеканалу “ZIK”.
Вона зауважила, що за новим освітнім законом, Україна переходить “від школи з напиханням знаннями до школи компетентностей”. Тобто випускники шкіл мають не просто отримати знання, а й уміти їх застосувати: пошук інформації, м’які навички, вміння вчитись впродовж життя, критичне мислення, робота в команді і т.д.
“Щоб цьому навчити, вчителю не досить прийти і щось розказати, аби діти відтворили цю інформацію. Потрібно більше навчального часу. Для того, щоб людина аргументувала свою думку, працювала над проектом, потрібно більше спілкування”, – вважає міністр.
Також Гриневич наголосила, що 12-й рік навчання перетворить старшу школу з дворічної на трирічну.
“Сьогодні діти, вивчаючи весь спектр предметів, не мають часу на поглиблене вивчення тих предметів, які їм будуть потрібні для продовження освітньої кар’єри. В результаті вони йдуть до репетиторів, не відвідують школу, ще й мусять платити за додаткове навчання“, – зазначила вона.
Трирічна старша школа, за словами керівниці МОН, має дати учням можливість сконцентруватися на поглибленому вивченні тих предметів, які їм будуть необхідними згодом.
Окрім того, Гриневич наголосила, що 11-річна школа є лише в трьох країнах Європи: Росії, Білорусі та Україні.
“І ми сьогодні законом “Про освіту” виходимо з цього прокрустового ложа пострадянської системи освіти: за цілями освіти – це ключові європейські компетентності 21 століття, за методами, на які ми будемо орієнтуватися, за тривалістю навчання“, – сказала вона.
Раніше Гриневич розповіла, що МОН хоче запровадити англомовне викладання деяких предметів у школі.
Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила новий закон “Про освіту”, за яким упроваджується 12-річне навчання в школі.
У старшій школі (10—12 класи) 50% предметів належатимуть до варіантивної складової – тобто такої, яку учні зможуть обирати самостійно.
Також, за словами радниці міністра освіти і науки Іванни Коберник, 12-річну школу буде наповнено новим змістом.
“Нова українська школа”
Фото: автор – Clay Banks, Unsplash
Обговорення