13 713
0
Під час карантину педагоги мають бути переведені на гнучкий графік зі збереження як мінімум середньої зарплатні.
Про це йдеться у спільному листі Міністерства освіти і науки та освітньої профспілки від 17 березня, повідомили на сайті МОН.
Лист скерований на департаменти (управління) освіти і науки.
“Працівники, які фактично не виходять на роботу під час карантину, мають вважатися такими, що не виходять на роботу у зв’язку з простоєм (згідно зі статтею 34 Кодексу законів про працю України, простій – це призупинення роботи, викликане невідворотною силою або іншими обставинами).
За такими працівниками, відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України, має зберігатися середній заробіток за час простою.
У випадку, якщо вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу, то оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації“, – пояснюють у міністерстві.
Також у документі наголошують, що педагогів не можуть змушувати брати відпустку за власний рахунок.
“У кризових ситуаціях, як сьогодні, надзвичайно важливо зберігати розсудливість. Серед вчителів є багато з тих, хто перебуває у групі ризику, якщо захворіють на коронавірусну інфекцію COVID-19.
За таких умов надзвичайно важливо берегти їх та обмежити для них необхідність контактувати з великою кількістю людей. Саме тому змушувати вчителів бути фізично присутніми у школі на період карантину – щонайменше неправильно”, – зазначила заступниця міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Також вчителі можуть звертатись до освітнього омбудсмена у разі порушення їхніх прав:
адреса для електронних звернень: info@eo.gov.ua або за цим посиланням;
адреса для письмових звернень: Служба освітнього омбудсмена, 03058, м. Київ, відділення поштового зв’язку 58, а/с 48
телефон: +380 95 143 87 26
Ознайомитись із листом повністю можна у документі нижче.
Раніше МОН пояснило, як працювати школам під час карантину.
Нагадаємо, 11 березня уряд запровадив тритижневий карантин у закладах освіти, щоб запобігти поширенню COVID-19.
МОН дало рекомендації щодо карантину через коронавірус, а також МОН спільно з МОЗ дали роз’яснення батькам, що таке коронавірус COVID-19, як зменшити шанси інфікування для дітей.
Телеканал “Рада” та Міністерство освіти і науки запускають щоденну трансляцію безкоштовних відеоуроків та онлайн-курсів.
Дивіться також “35 інструментів для дистанційного навчання – добірка НУШ” та “Дистанційне навчання під час карантину: що робити школам, батькам і МОН”
Також у МОН наголосили, що під час карантину педагоги мають отримувати зарплатню.
Ілюстрація: МОН
Обговорення