1 482
0
За словами керівниці директорату МОН з інклюзії та позашкілля Валентини Хіврич, інклюзивно-ресурсним центрам не вистачає дефектологів, логопедів та психологів.
Про це вона сказала в інтерв’ю Новій українській школі.
За її словами, зараз в Україні працюють 550 ІРЦ та ще майже 30 у стадії створення.
“Не вистачає дефектологів, логопедів, психологів. Не тільки для здійснення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку, консультування батьків, а ще й для допомоги педпрацівникам закладів освіти.
Ми працюємо над тим, щоб і психологічну службу оновити. Якщо ми говоримо про систему запобігання конфліктів, протидії булінгу, то йдеться про те, щоб не покарати, не знайти винних, а зробити так, щоб конфлікт не виникав“, – зазначила Хіврич.
Окрім того, на її думку, в українській освіті потрібно впроваджувати раннє втручання, яке можна робити на базі ІРЦ.
“Вважаю, що ми свого часу помилилися, обмеживши для ІРЦ можливість робити глибинну оцінку потреб дитини від 2-х років. Адже раннє виявлення потреб та вчасна корекція дають кращі результати. Медики першими бачать, що є якесь відхилення.
Тоді вони можуть направити батьків до фахівців, які обстежать малюка, вивчать усі особливості та за потреби навчать батьків, що і як потрібно робити, щоб дитина не відставала в розвитку від ровесників”, – переконана керівниця директорату.
Більше читайте в нашому інтерв’ю з Валентиною Хіврич: перша та друга частини.
Дивіться також карту ІРЦ.
“Нова українська школа”
Фото: автор – photographee.eu, Depositphotos
Обговорення